امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 8799

 شهردار اصفهان در برنامه "صدای شهر" و « اداره ارتباط مردمی 137 » حضور یافت آغاز یک روز شهردار با پاسخگویی به سوالات مردمی/ پروژه های شهری با سرعت و کیفیت به پیش می رود

شهردار اصفهان صبح امروز با حضور در برنامه رادیویی صدای شهر و اداره ارتباط مردمی137 پاسخگوی سوالات شهروندان شد.

به گزارش باخبرباش از ایمنا، مهدی جمالی نژاد صبح امروز پنج شنبه با حضور در برنامه صدای شهر ضمن تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: آیت الله هاشمی فسنجانی یار دیرین حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بودند که 59 سال همراهی و مجاهدت در مبارزه با استکبار را در کارنامه زندگی خود به یادگار گذاشتند.
وی از مردم همیشه در صحنه اصفهان دعوت کرد در مراسم یادبود آن یار همیشگی انقلاب که از ساعت 9 صبح در مصلای اصفهان برگزارمی شود، حضور پررنگی داشته باشند.
شهردار اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه در دی ماه شورای سازمان ها و تدوین بودجه سال 96 از مهمترین برنامه های شهرداری است، گفت: امسال در زمان محدود رکورد زده و در همان ابتدای دی ماه بودجه را تنظیم کردیم و روز شنبه هفته آینده آن را تقدیم شورای اسلامی شهر اصفهان خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: شورای سازمان های شهرداری اصفهان هم به خوبی به اتمام رسید.
جمالی نژاد با بیان اینکه 2 گام اصلی و مقدماتی تدوین بودجه سال 96 شهرداری اصفهان به اتمام رسیده و 2گام دیگر آن که تدوین نهایی و ارایه به صحن علنی شورا است باقی مانده تصریح کرد: بودجه سال 96 شهرداری اصفهان با توجه به برنامه اصفهان 1400 و راهبردهای برنامه تنظیم شده است.
وی خاطرنشان کرد: مراحل ابتدایی و مقدماتی آن تحت عنوان سیاست های اجرایی و اولویت بندی پروژه ها تعریف شده و در این راستا جلسات متعددی با معاونت ها و مدیران مناطق 15 گانه شهرداری اصفهان برگزار، اولویت های مناطق مشخص شده و روز شنبه در صحن علنی شورای شهر قرائت می شود.

پاکسازی بستر زاینده رود توسط 50 نیروی خدماتی شهرداری اصفهان 
شهردار اصفهان با ابراز خرسندی از اینکه قرار است از 28 دی ماه آب در بستر رودخانه زاینده رود جاری شود، گفت: پاکسازی کامل بستر زاینده رود توسط نیروهای سازمان خدمات شهری و خدمات موتوری از چند روز گذشته آغاز شده است.
وی ادامه داد: 50 نیروی خدماتی شهرداری اصفهان با استفاده از 5 دستگاه حمل پسماند از بالا دست رودخانه در حال جمع آوری زباله هستند و تا سه روز پس از بازگشایی رودخانه هم فعالیت آنها ادامه خواهد داشت.
پروژه های شهرداری تعطیل بردار نیست
جمالی نژاد همچنین با اشاره به پیشرفت پروژه های شهرداری اصفهان گفت: پروژه های شهرداری تعطیل بردار نیست و همیشه و در هر شرایطی پیشرفت های خوبی را در اجرای پروژه ها شاهد هستیم.
وی تاکید کرد: پروژه های شهرداری اصفهان به عنوان تنها کلانشهر در کشور است که نه تنها سرعت آن کاهش نیافته بلکه در ماه های پایانی سال، شتاب بیشتری به خود گرفته است.
شهردار اصفهان با اشاره به پیشرفت قابل قبول ابر پروژه های شهر اصفهان، افزود: بسیاری از این ابر پروژه ها مراحل اتمام خود را پشت سر می گذارند که از جمله آنها می توان به پروژه های تقاطع های غیر همسطح استقلال، نمایشگاه بین المللی، تقاطع غیر همسطح اشکاوند و تعریض پل فلزی اشاره کرد.
وی در خصوص افتتاح پروژه های محله محور در قالب طرح "هر هفته- چندین افتتاح" اظهارکرد: هفته گذشته آغاز عملیات احداث بوستان شهدای مدافع حرم را در شمال غرب اصفهان و در محدوده منطقه 11 شاهد بودیم؛ درکنار آن خیابان سردار شهید تقی یار احداث می شود که می تواند این پارک را در دسترس همه شهروندان قرار دهد.
جمالی نژاد گفت: شهرهای خوراسگان و رهنان پس از الحاق در قالب شهرداری های مناطق 15 و 11 به شهرداری اصفهان اضافه شدند، سرعت پیشرفت پروژه ها در این مناطق بسیار بیشتر از سایر مناطق شهرداری اصفهان است که این نشان می دهد مصمم به تحقق توزیع متوازن خدمات در شهر هستیم.
وی ادامه داد: کلنگ زنی بوستان مدافع حرم به عنوان بزرگترین بوستان اصفهان در خیابان شهید اشرفی اصفهانی به مساحت حدود 60 هزار مترمربع انجام شد که نقش زیادی در افزایش سرانه فضای سبز خواهد داشت.
شهردار اصفهان از خبرنگاران رسانه ها که هر هفته در مراسم افتتاح طرح های عمرانی، خدماتی، فرهنگی و ورزشی پا به پای شهرداری اصفهان ، این رویدادها را با حضور پُر رنگ خود ، پوشش خبری می دهند، تشکر و قدردانی کرد.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به حضور شرکت اتوبوسرانی در نمایشگاه توانمندی های صنعت حمل و نقل یادآور شد: غرفه اتوبوسرانی شهرداری اصفهان در اولین نمایشگاه توانمندی های صنعت حمل و نقل شهری ایران در نمایشگاه شهر آفتاب تهران به عنوان خلاقانه ترین غرفه بین بیش از هفتاد غرفه خودنمایی کرد که جا دارد در این فرصت از ناوبران صبور اتوبوسرانی تشکر کنم.
جمالی نژاد اظهارکرد: در این نمایشگاه و در کنار شرکت های داخلی، شرکت هایی از چهار کشور آلمان، برزیل، فرانسه و چین نیز حضور و مشارکت داشتند اما در میان همه شرکت کنندگان، اتوبوسرانی اصفهان رتبه برتر را به خود اختصاص داد.
وی تاکید کرد: سال گذشته و امسال حدود 800 دستگاه اتوبوس خریداری کردیم، یعنی در طول یکسال معادل کلانشهر تهران که در 4 سال این تعداد اتوبوس را برای حمل و نقل درون شهری خود خریداری کرده است، شهرداری اصفهان اتوبوس به شبکه حمل و نقل عمومی خود اضافه کرده است.
وی همچنین به ارائه توانمندی های مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی نهاده های کشاورزی که از 23 تا 26 دی ماه برگزار می شود اشاره کرد و گفت: سازمان مدیریت پسماند اخیراً دستاوردهای  بسیار ارزشمندی داشته که امیدواریم این مدیریت هم بتواند رتبه های برتر این نمایشگاه را به خود اختصاص دهد.
پیشرفت 80 درصدی ساماندهی مادی های سطح شهر اصفهان 
شهردار اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرفت 80 درصدی ساماندهی مادی های سطح شهر اشاره کرد و گفت: در شهر اصفهان 275 کیلوکتر مادی وجود دارد که ساماندهی سالانه 30 کیلومتر از این مادی ها در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.
وی مادی ها را نماد عدالت 400 ساله در تقسیم آب خواند که نمونه آن در هیچ جایی از کشور وجود ندارد.
جمالی نژاد اظهارکرد: یکی از مشکلات شهرداری اصفهان آبیاری درختان اطراف این مادی ها است، خشکی رودخانه آبرسانی به درختان مادی ها را دشوار کرده و شهرداری مجبور است با تانکرهای مخصوص آبیاری درختان اطراف مادی ها را انجام دهد.
وی همچنین به تحقق سامانه محاسباتی "سرای "8 در شهرداری اصفهان که باعث افزایش اعتماد سازی در شهروندان می شود، اشاره کرد و گفت: یکی از دغدغه های اصلی محاسبات شهرداری دخالت انسانی، عدم شفاف سازی، عدم ارایه فاکتور و صورتحساب الکترونیکی بود اما با راه اندازی سیستم یکپارچه "سرای 8" این مشکلات برطرف شده و این سیستم قرار است خدمتی هوشمند، شفاف و بدون خطای انسانی را به شهروندان اصفهانی ارایه کند.
شهردار اصفهان یادآور شد: سیستم مکانیزه شهرسازی و درآمد با عنوان "سرای 8"، مشتمل بر 35 زیرسیستم است که 32 زیر سیستم آن مربوط به شهرداری و 3 زیرسیستم مربوط به بخش های مالی و درآمد است، بنابراین سرای 8 فقط منحصر به محاسبات و مالی نیست.
وی با اشاره به اینکه سیاست گذاری های این سیستم جامع و هوشمند به گونه ای تدوین شده تا پاسخگوی نیازهای مردم باشد، گفت: سیستم یکپارچه سرای 8 مشتمل بر امکاناتی همچون صدور پروانه ساختماني، امور مهندسان ناظر، نحوه محاسبات عوارض به صورت مكانيزه، كميسيون ماده صد، شهرنما،  پليس ساختمان، سيستم املاك ، طرح برون سپاري و ... است.

حضور شهردار در اداره ارتباط مردمی137
دکتر مهدی جمالی نژاد، شهردار اصفهان، امروز پنج‌شنبه بیست و سوم دی ماه با حضور یک ساعته خود در مرکز ارتباطات مردمی 137 به صورت مستقیم، به تماس 28 شهروند پاسخ داد که تعیین تکلیف زمین بایر و ساختمان مخروبه، آسفالت، نظافت، تغییر کاربری، آزادسازی و سد معبر از جمله موضوعات این تماس‌ها بود.
براساس این گزارش، در آذرماه امسال، 16 هزار و 153 تماس از سوی شهروندان با مرکز ارتباطات مردمی 137 برقرار شد که از این تعداد، 8 هزار و 285 تماس جهت بررسی، به مناطق و سازمان ها و شرکت‌های شهرداری اصفهان ارجاع و 7 هزار و 868 مشاوره به شهروندان انجام شد.
این گزارش حاکی است، از مجموع تماس‌های ثبت شده در این مدت، 87 درصد مربوط به خدمات شهری، 10 درصد عمرانی و 3 درصد ترافیک بوده است.
 

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41