امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2856

 شکست رئال مادرید در مقابل سویا

از چارچوب رقابت های لالیگا اسپانیا، از ساعت ۲۳:۱۵ به وقت ایران دو تیم سویا و رئال مادرید به مصاف هم رفتند.
بازی پایاپای آغاز شد. زیدان از خط دفاع ۳ نفره در این دیدار استفاده می کرد و هواداران سویا مانند دیدار قبل کوپا دل ری دو تیم، هر زمان توپ به راموس می رسید با صدای سوت اعتراض خود را نشان می دادند. در دقیقه ۹ مودریچ در بال راست رئال مادرید صاحب توپ شد و پس از پشت سر گذاشتن عادل رامی توپ خوبی را روی دروازه ارسال نکرد.

در ادامه بازیکنان سویا بازی بسیار خوبی به نمایش گذاشتند و توپ و میدان را در اختیار داشتند. با این حال دو تیم در خط حمله پر اشتباه ظاهر می شدند و موقعیت چندانی روی دروازه ها ایجاد نمی شد.

بهترین شانس نیمه اول را رونالدو در اختیار داشت که تقریبا در موقعیتی تک به تک در محوطه جریمه ضربه خود را زد اما ریکو این توپ را جمع کرد.

سویا در یک ربع پایانی نیمه اول توپ را بیشتر در اختیار داشت اما نتوانست موقعیت جدی روی دروازه خلق کند. در سوی مقابل رئال مادرید که به ضد حملات با سرعت رونالدو چشم داشت نیز در خلق موقعیت و گلزنی موفق نبود. سیستم سه دفاعه زیدان باعث شده بود بازی تا حد زیادی بسته باشد و برخلاف دیدار اخیر دو تیم در کوپا دل ری که با نتیجه ۳-۳ به پایان رسید، نیمه اول با نتیجه ۰-۰ تمام شد.

۵۶ درصد از مالکیت توپ در نیمه اول در اختیار سویا بود. اگر تیم زیدان در این بازی هم شکست نخورد، به رکورد ۴۱ بازی بدون شکست خواهد رسید. نیمه دوم با شرایطی مشابه به نیمه اول آغاز شد. در دقیقه ۵۱ مارسلو در فضایی خوب صاحب توپ شد و از پشت محوطه جریمه با پای راست و غیرتخصصی ضربه ای را به سمت دروازه سویا زد اما توپ او با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۴ سویا به یک موقعیت عالی رسید. میزبان با یک حرکت تیمی بسیار خوب توپ را در مقابل دروازه در محوطه جریمه به فرانکو وازکز رساند. شوت او را ناواس دفع کرد. این بهترین موقعیت سویا تا اینجای کار بود. بلافاصله در برگشت این رئال مادرید بود که موقعیت گلزنی داشت. رونالدو در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد ام شوت از زاویه تقریبا بسته را ریکو مهار کرد. در دقیقه ۶۱ با اشتباه خط دفاع سویا رونالدو در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد. پاس او را که برای بنزما ارسال شد، مدافعان سویا جمع کردند و این موقعیت نیز از دست رفت.

در دقیقه ۶۳ رئال مادرید یک شانس مسلم گلزنی را در مقابل دروازه از دست داد. با نا هماهنگی در دفاع سویا، بازیکنان مادرید در محوطه جریمه این تیم صاحب توپ شدند و پس از رفت و برگشت، بنزما بر روی خط شش قدم صاحب موقعیت شد اما توپ خود را به بالای دروازه فرستاد. رئال مادرید در این دقایق مالک توپ و میدان بود. در دقیقه ۶۵ کارواخال با یک فرار از سد مدافع سویا گذشت و در برخوردی که با دروازه بان این تیم، سرخیو ریکو داشت روی زمین افتاد و داور نقطه پنالتی را نشان داد.

رونالدو پشت این پنالتی قرار گرفت و با یک ضربه دقیق توپ را به سمت راست دروازه سویا فرستاد تا حساب کار ۱-۰ به سود رئال مادرید شود.

رئال مادرید با کنترل بازی و ارائه یک فوتبال منطقی فشار سویا را حفظ کرده و سعی می کرد با حفظ توپ بازیکنان این تیم را از دروازه خودی دور نگه دارد. بازیکنان سویا کمی عصبی به نظر می رسیدند.

در دقیقه ۸۴ مارسلو در سمت چپ خط دفاعی رئال مادرید مرتکب خطا شد. سارابیا توپ را روی دروازه ارسال کرد و سرخیو راموس به اشتباه با ضربه سر دروازه خودی را باز کرد تا حساب کار ۱-۱ شود.

در دقیقه ۸۷ یووتیچ با حرکتی عرضی وارد محوطه جریمه رئال مادرید شد و ضربه خطرناک او را راموس به کرنر فرستاد. بازی در دقایق پایانی بسیار جذاب دنبال می شد. در دقیقه ۸۹ رونالدو در محوطه جریمه سویا روی زمین افتاد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

در دقیقه ۹۲ سویا در کمال ناباوری گل برتری را نیز به ثمر رساند. استفان یووتیچ خرید جدید سویا، در دومین بازی اش با پیراهن این تیم دومین گلش را به ثمر رساند. وی با حرکتی زیبا در پشت محوطه جریمه با یک ضربه پای راست از راه دور، ناواس را مغلوب کرد.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41