امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 660

 صالحی: در صورت نقض برجام واکنش ایران قاطع خواهد بود

 علی اکبر صالحی در نشست افتتاحیه کنفرانس بین المللی امنیت هسته ای که امروز -دوشنبه- در وین در حال برگزاری است افزود: ایران تاکنون به تعهدات خود در چارچوب برجام عمل کرده است و شروع کننده نقض تعهدات نخواهد بود.
وی اضافه کرد: پایداری این توافق منوط به انجام تعهدات و اقدام متقابل سایر طرف هاست.
صالحی در این سخنرانی همچنین با اشاره به ارتباط موضوعی امنیت هسته ای با چارچوب گسترده تر خلع سلاح و عدم اشاعه هسته ای نسبت به عدم وجود شفافیت در خصوص بیش از 80 درصد مواد هسته ای که برای مقاصد نظامی مورد استفاده قرار می گیرد اظهار تاسف کرد و با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران از حامیان سرسخت جهان عاری از سلاحهای هسته ای است بر اهمیت تحقق منطقه خاورمیانه عاری از سلاح های هسته ای در همین چارچوب تصریح کرد.
وی جهانشمولی معاهده عدم اشاعه و ضرورت تشدید تلاشها در جهت امحای کامل سلاحهای هسته ای را مورد تاکید قرار داد.
صالحی با اشاره به امتناع غیرقابل توجیه رژیم اسرائیل از پیوستن به معاهده ان.پی.تی، برنامه هسته ای نظامی این رژیم را مایه نگرانی جدی و تهدیدی علیه امنیت منطقه ای و بین المللی دانست.
معاون رییس جمهوری در ادامه به تهدید حملات سایبری علیه تاسیسات اتمی و از جمله بکارگیری ویروس استاکسنت علیه کشورمان اشاره کرد و محکومیت این قبیل حملات از سوی همه کشورها را ضروری خواند و خواستار اتخاذ اقدامات و تدابیر جامع برای مقابله با این حملات شد.
وی همچنین با اشاره به مخاطرات ناشی از دسترسی گروهای تبهکار و تروریست ها به موادهسته ا ی و رادیو اکیتو، این موضوع را مایه نگرانی و تهدیدی علیه امنیت بین المللی دانست و در همین چارچوب نقش گسترش فنآوری های ارتباطی و فضای مجازی در تسهیل چنین دسترسی را مورد توجه قرار داد و از جمله بر ضرورت حفاظت و صیانت از اطلاعات حساس مرتبط با موضوعات امنیت هسته ای تاکید کرد.
صالحی در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: اقدامات مربوط به امنیت هسته ای نباید همکاری بین المللی در زمینه استفاده های صلح آمیز از انرژی هسته ای را تضعیف کرده و یا تحت الشعاع قرار دهد.
رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در خاتمه اهم اقدامات و فعالیتهای کشورمان در زمینه تقویت امنیت هسته ای و همچنین همکاری های بین المللی ایران با سایر کشورها در این زمینه را تشریح کرد.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41