امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2243

 صنف تالار داران، چای خانه داران و آرایشگران تعطیل شد

رئیس اتاق اصناف  استان اصفهان گفت: با شیوع کرونا برخی از اتحادیه ها و اصناف به طور کامل تعطیل شد و از آن جمله میتوان به صنف تالار داران، چای خانه داران و آرایشگران اشاره کرد.

رسول جهانگیری در گفت و گو با خبرنگار با خبرباش اظهار داشت: با آمدن کرونا درصد زیادی از اصناف با کمتر از نصفی از ظرفیت خود مشغول به کار هستند و تعدادی از اصناف به تعطیلی کامل کشیده شدند.

وی با اشاره به اینکه تخصیص وام های کرونایی به اصناف به خاطر شرایط سخت و اینکه جای خواب نداشت، کسی استقبال نکرد، گفت: تاکنون حمایتی از اصناف از سوی متولیان امور اقتصادی استان اصفهان صورت نگرفته است.

رئیس اتاق اصناف استان اصفهان افزود: در حالی اقدام به اختصاص وام به اصناف کردند که وقتی صنفی بیکار هست از عهده پرداخت  قسط وام بر نمی آیند .

وی با اعلام اینکه وامی که به منظور حمایت از اصناف در دوران کرونا اختصاص می یابد باید بدون بهره و حداقل یک تا دو سال خواب داشته باشد، ادامه داد: لازم است که بسته های حمایتی برای کاسب کاران از سوی دولتمردان در جهت رونق اقتصادی و افزایش آمار اشتغالزایی تعریف شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه کاسب کاران ما مردم خوبی هستند و باید متولیان امور به سمت خود نظارتی و فرهنگ سازی بروند، ادامه داد: به ازای هر کارگری بالغ بر 8 میلیون و 800 تومان وام اختصاص می یابد به شرط اینکه کارگر کد بیمه داشته باشد که به علت شرایط و ضوابط اقبالی آنچنانی از سوی اصناف نشد.

وی با اشاره به اینکه اصناف از نظر مالی وضعیت خوبی ندارد و در حال حاضر دست به عصا حرکت می کنند، اضافه کرد: در وضعیت بد اقتصادی دریافت حق عضویت از اصناف را به تاخیر انداختیم.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41