امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2070

 طراحی و تولید پمپ‌های ورتکس دو فازی با قابلیت شناور سازی بالا در اصفهان

محقق دانشگاه صنعتی اصفهان از طراحی و تولید پمپ های ورتکس دو فازی با قابلیت شناورسازی بالا خبر داد و گفتک از این پمپ ها در جهت هوادهی وگندزدایی و شناورسازی در بسیاری از صنایع نظیر نفت وگاز، آبفا و شیلات، صنایع غذایی و لبنی و صنایع شستشو استفاده می‌شود.

به گزارش خبرنگار با خبر باش، داود سعیدی در این ارتباط اظهار داشت: محققان دانشگاه صنعتی اصفهان برای نخستین باردرکشور موفق به طراحی وساخت پمپ‌های ورتکس دو فازی نانو حباب ساز به منظور بهره برداری در صنایع مختلف شدند.

وی بیان داشت: فناوری به کار رفته در پمپ‌های ورتکس نانو حباب ساز به گونه ای است که با کاربرد این گونه پمپ‌ها، امکان تولید حباب‌هایی در مقیاس نانو در یک سیال دیگر (نظیر آب) فراهم می گردد.

محقق دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: این نوع پمپ در ظرفیت‌های مختلف از 1 تا ۲۵ متر مکعب در ساعت با نام تجاری دانتک و برای اولین بار در کشور ساخته شده است.

وی تصریح کرد: عملکرد این فناوری در تولید حباب‌های نانو مقیاس به تأیید ستاد تجهیزات نانو، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده است.

سعیدی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته به منظور تولید نیمه صنعتی این محصول و بهره گیری از آن در صنایع نفت وگاز و شیلات، افزود: درآینده نزدیک، نمونه‌ای از پمپ‌های ورتکس دو فازی با قابلیت شناور سازی بسیار زیاد، در سیستم شناورسازی با هوای محلول (DAF) یک واحد پالایشگاهی با ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب بر ساعت، نصب و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی با تأکید بر راندمان بسیار بالای انتقال گاز به سیال با استفاده از این فناوری، اضافه کرد: بهره گیری از این ویژگی در صنعت گندزدایی به همراه ازن (نانو ازن) و هوادهی می‌تواند موجب تحول در این صنایع گردد.

دانش آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: این واحد فناور، با موافقت دانشگاه صنعتی اصفهان در صدد تجهیز یک آزمایشگاه پیشرفته در صنعت میکرو حباب و نانو حباب، پمپ‌های ورتکس دو فازی، سیستم های تولید و تزریق میکرو حباب، پایلوتهای آزمایشگاهی بین رشته‌ای با هدف توسعه فناوری نانو حباب و پمپ‌های خاص نظیر پمپ‌های توربینی و ارائه راه حل‌های مهندسی در صنایع مختلف بر اساس ظرفیت‌های بی نظیر این دانشگاه می باشد.

وی ادامه داد: فناوری ارزشمند پمپ‌های ورتکس دو فازی نانو حباب ساز، حاصل 21 ماه فعالیت علمی محققان دانشگاه صنعتی اصفهان است که با سرمایه گذاری بخش خصوصی به انجام رسیده است.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41