امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2080

 طرح اقدام ملی مسکن در 55 شهر استان برنامه ریزی شده است/برای شهر اصفهان طرح اقدام ملی مسکن تعریف نشده است. 

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت :  برای شهر اصفهان طرح اقدام ملی مسکن تعریف نشده  اما این طرح در تعداد 55 شهر استان برنامه ریزی و در حال اجرا است. 

غلامحسین خانی در گفتگو با خبرنگار با خبرباش، اظهار داشت: در حدود 11 هزار و 700 واحد در حوزه مسکن شهری و بالغ بر 4 هزار و 150 واحد به شکل تفاهم نامه  بین بنیاد مسکن  و کمیته امداد امام خمینی با سازمان برنامه و بودجه در قالب مسکن محرومین تعریف شده است.

وی با بیان اینکه در اجرای طرح اقدام ملی مسکن بالغ بر 100 میلیون تومان وام به متقاضیان پرداخت میشود، ادامه داد: مابقی هزینه های ساخت توسط متقاضی طی مراحل اجرا پرداخت میگردد که البته تخصیص یکسری از تسهیلات شامل تخفیف 50 درصدی در  صدور پروانه ساختمانی و نظام مهندسی برای متقاضیان اعمال میشود.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان تصریح کرد:  بخش عمده زمین برای ساخت مسکن اقدام ملی از سوی اداره کل راه و شهرسازی  وبخشی نیزتوسط این بنیاد تامین شده است که جهت کلان شهر اصفهان مقرر شده ازظرفیت اراضی شهرهای جدید بهارستان، فولادشهر و شهر مجلسی استفاده شود. 

وی با بیان اینکه طرح اقدام ملی مسکن در شهرهایی از جمله شاهین شهر، کاشان ،مبارکه و غیره شروع به کار شده است، ادامه داد: افراد دارای زمین سنددارنیز میتوانند پس از احراز شرایط و تایید فرم ج توسط وزارت راه و شهرسازی، برای ساخت و ساز از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن  بهره مند گردند.

خانی با اشاره به اینکه از سهمیه 200 هزار واحد مسکن روستایی در کل کشور ، سهمیه استان اصفهان بین 10 تا 12 هزار واحدتعیین شده است، ادامه داد: سال گذشته بالغ بر 2 هزار و 80 واحد مسکونی در مناطق  حادثه ازسیل بازسازی  وتحویل مالکین آنهاشده است.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41