امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2258

 عدم توجیه اقتصادی طرح ساماندهی دروازه دولت/ شهرداری خود عامل ترافیک و بی نظمی

طرح ساماندهی میدان امام حسین که از تیرماه امسال کلید خورد در حالی بیش از 4ماه است و عامل اصلی ترافیک و بی نظمی در میدان اصلی شهر شده که هزینه کردن بیش از 4 میلیارد و 200 میلیون تومان در این وضعیت بحران هیچ توجیه اقتصادی نداشت.

به گزارش خبرنگار  با خبر باش، میدان امام حسین که یکی از میادین اصلی شهر است و در ورودی معابر گردشگری اصفهان قرار دارد با وجودی که  هر روز محل عبور و مرور حجم زیادی از خودروهای شخصی است اقدام به سنگ فرش کردند.

با وجودی که آسفالت بهترین و مناسبترین و کم هزینه ترین گزینه برای عبور و مرور خودرو است در پراترافیک ترین نقطه مرکزی شهر اصفهان به بهانه گردشگری اقدام به  سنگ فرش کردند که به مرور به علت عبور و مرور خودروهای سواری خراب می شود و عملا این میزان اعتبار میلیاردی و ایجاد ترافیک 4 ماهه بی اعتبار میشود .

با وجودی که اصفهان در بدترین وضعیت اقتصادی قرار دارد اجرای چنین طرح هایی که هیچ توجیه اقتصادی ندارد، قابل تامل است.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری  اصفهان  که در مصاحبه ای که به صورت رسمی با سربرگ شهرداری اصفهان به تمامی رسانه ها ارسال کرده بودند زمان پایان پروژه را 15 آبان ماه اعلام کردند اما در تازه ترین اظهار نظر خود تاریخ اتمام کار را 15 آذرماه مطرح کرد که بر این اساس پروژه با یک ماه تاخیر تحویل داده می شود و این در صورتی که در مصاحبه رئیس پلیس راهور استان اصفهان که 15 مهرماه منتشر شده بود از پایان فرصت ۴۵ روزه شهرداری برای عملیات اجرایی میدان امام حسین(ع) خبر داد و گفت: در صورت تمام نشدن عملیات اجرایی میدان امام حسین(ع) در روزهای آینده، برابر با ماده ۲۱۱ و ۲۱۲ آیین نامه راهور اقدام‌ خواهد شد.

سرهنگ محمدرضا محمدی  اظهار کرد: فرصت ۴۵ روزه شهرداری اصفهان برای عملیات اجرایی میدان امام‌حسین(ع) به پایان رسیده و با توجه به مطالبات زیاد مردمی و وجود مشکلات ترافیکی در هسته مرکزی شهر بهره برداری هرچه سریع تر از این طرح باید در دستور کار شهرداری اصفهان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه پیش از اجرای این طرح، تغییراتی در مسیر ایجاد کرده ایم تا با مسیرهای جایگزین و هدایت ترافیک، شهروندان کمترین مشکل را داشته باشند، افزود: این طرح مصوبه شورای ترافیک را دارد که پلیس راهور یک عضو این شورا است، اما قرار بود ظرف ۴۵ روز عملیات اجرایی به سرانجام برسد و میدان امام حسین(ع) سنگفرش شود.

وی با بیان اینکه قرار نیست این مسیر کاملا پیاده راه شود، افزود: اگرچه اولویت با عبور عابر پیاده است، اما قرار نیست ممنوعیتی یا محدودیتی برای تردد خودروها ایجاد شود.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری  اصفهان گفت: ضلع شرق و جنوب میدان امام حسین در حال حاضر ترافیک دارد و ضلع غرب مسدود است و تا هفته آینده باز خواهد شد وترافیک قسمت جنوب به محل دیگر جا به جا میشود.

فیض در پاسخ به این سوال که با توجه به اهمیت میدان امام حسین که در مرکز شهر است آیا ضرورت نداشت یکماه  طرح ساماندهی میدان امام حسین جمع شود، گفت: کار عجله ای امکان پذیر نبود چون سنگ فرش ها کوچک است و نیاز به ظرافت کاری زیاد دارد.

مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: یکی از مهمترین میادین دارای اهمیت ویژه میدان امام حسین بوده که محل اتصال محور گردشگری و تاریخی دولتخانه صفوی بوده و اتصال چهارباغ عباسی را به خیابان سپاه وصل کرده و این محور گردشگری بایستی در شأن مسافران داخل و خارجی باشد به همین لحاظ نسبت به تغییر در کف فرش و تاسیسات زیر بنائی آن و تغییر در سطح خدمات آن داده شد متراژ کل پروژه 7996 متر مربع  که 1200 متر مربع فضای سبز و آبنما و حوض 290 متر مربع و سنگفرش 5820متر مربع و باند دوچرخه686 متر مربع و در دو فاز اجرا گردید و تاریخ قرارداد به مدت 5 ماه از تا10/4/99 بوده که سعی می شود زودتر اتمام گردد.
وی گفت: با عنایت به اینکه این میدان از اتصالات مهم و مرکزی بوده مشکلات ترافیکی برای همشهریان ایجاد نموده که از صبر و شکیبایی مردم شریف تشکر نموده و ان شااله بتوان کمکی به گردشگری شهر موزه اصفهان بنماید

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان ادامه داد: در قالب اجرای طرح ساماندهی میدان امام حسین تمامی تاسیسات شهر که قدیمی بوده است، عوض شده و زیرسازی را کامل تغییر و به روز کردیم.

طرح ساماندهی میدان امام حسین که با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 200 میلیون تومان استارت خورد بدنبال بحران اقتصادی بیش از این میزان تاکنون هزینه شده است و این در صورتی که به همین میزان اعتبار پول در قالب عوارض شهرداری از جیب شهروندان اصفهان در حالی هزینه شده که نه میتوان آن را در قالب طرح زیباسازی توجیه کرد و نه در بدترین اوضاع اقتصادی و زمانی که گردشگر خارجی به اصفهان به علت کرونا به صفر رسیده اجرای طرح سنگ فرش برای حفظ چهره گردشگری کاری عبث و بیهوده ای بوده است اما این طرح با چه توجیه اقتصادی عملیاتی شده پاسخی است که منتظر آن از سوی مصوبان طرح ساماندهی و اجرایی آن وهمراهی آن از سوی دستگاه های دیگر هستیم.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41