امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2603

 علم الهدی: «ساز و کمانچه» را محور مشهد نکنید

سید رضا صالحی امیری  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید احمد علم الهدی به همراه اعضای شورای سیاستگذاری مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ افزود: باید راحل هایی پیدا کنیم تا فعالیت ها بجای زیر زمین روی زمین انجام شود.

امام جمعه مشهدمقدس با اشاره به این‌که در این رویداد فرهنگی نباید سنت‌ها و بازی‌های بومی شهرها و روستاهای اطراف برجسته شود، گفت: این اتفاق بهانه‌ای است که می‌خواهید به‌وسیله آن، امام رضا(ع) را به دنیا معرفی کنید؛ اگر به‌طور مثال، یک بازی محلی از روستاهای شهرهای اطراف و یا ساز کمانچه را از شهری دیگر را برجسته کنیم، اصل موضوع که معارف امام هشتم (ع) است را تحت تأثیر قرار داده و علاوه بر بهره‌برداری نشدن مناسب، می‌تواند آفت‌هایی را هم به‌دنبال داشته باشد.

به گزارش باخبرباش از ایرنا، وی در پاسخ به وزیر ارشاد مبنی بر اینکه سخت‌گیری بیش از حد سبب حل مسئله نمی‌شود، افزود: اینها سخت‌گیری نیست چرا که بیش از ۲۰ آموزشگاه موسیقی در مشهد مجوز دارند و هیچکس مخالف نیست بلکه مسئله مربوط به فحشا است. در مسئله کنسرت حواشی آن مطرح است و من از شما می‌پرسم آیا می‌پسندید این موارد نظیر برخی عکس‌های گرفته شده در حریم امام رضا(ع) انجام شود؟

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41