امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2036

 فرهنگ استفاده از ماسک بالا رفته اما فاصله گذاری اجتماعی نداریم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: خوشبختانه امروز فرهنگ استفاده از ماسک بالا رفته است و هم اکنون بالغ بر 90 درصد کارمندان ماسک می زنند اما فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی شود.

کمال حیدری در نشست خبری با خبرنگاران که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: از زمان شیوع کرونا تاکنون بالغ بر 76 هزار بازدید از واحد های صنعتی و صنفی صورت گرفته است که 9 هزار ارجاع به مراجع قضایی بوده است و 130 هزار تا پلمب شده است.

وی با اظهار اینکه در مهرماه بالغ بر 70 درصد رعایت پروتکل های بهداشتی را در ادارات بر اساس چک لیست ها داشتیم که این امر امروزه در ادارات به 90 درصد رسیده است، ادامه داد: هم اکنون وضعیت استفاده از ماسک به حد مطلوب رسیده است اما در حوزه فاصله گذاری اجتماعی به خوبی رعایت نشده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد: بیشترین رعایت فاصله گذاری اجتماعی را در مبارکه و نطنز داریم.

وی رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح استان را 87 درصد بر اساس چک لیست ها عنوان کرد و افزود: میزان واقعی رعایت ها بین مردم بسیار کمتر است.

حیدری توضیح داد: بالغ بر 264 هزار بازدید روی مواد غذایی صورت گرفته است و از این تعداد 7 هزار و 600 پرونده تخلف به مراجع قضایی ارجاع داده شده است و بالغ بر 3 هزار و 270 پلمب شده است.

وی از بستری 15 کودک مبتلا به کرونا در بیمارستان تخصصی کودکان خبر داد و افزود: هم اکنون 5 نفر از کودکان در بخش آی سی یو بستری هستند.

 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41