امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2064

 فروش لوازم خانگی متوقف شد/ مدیرانی که از اتاق هایشان بیرون نمی آیند باید اخراج کرد/ احتکار لوازم خانگی رد نمیشود

رییس کمیسیون اقتصادی اتاق اصناف استان اصفهان احتکار لوازم خانگی را رد نکرد و گفت: هم اکنون فروش لوازم خانگی به حالت رکود درآمده است و دیگر جایی برای افزایش قیمت نیست زیرا که مردم قدرت خرید ندارند.
روح الله چلونگر در گفتگو با خبرنگار باخبرباش اظهار داشت: زمانی که مردم با 100 میلیون  میتوانستند معمولی ترین جهیزیه را تهیه کنند امروز تنها قیمت یک یخچال به 100 میلیون رسیده است و این یعنی یک فاجعه.
وی گفت: چطور امکان دارد که تولید کننده ورق و موتور یخچال را به دلار بخرد اما خود یخچال را به ریال بفروشد همچنین از آنجائیکه لوازم خانگی ایرانی در بازار بورس  عرضه میشود و بازاری که تابع اقتصاد جهان است بنابراین امکان عرضه ارزان قیمت لوازم خانگی نیست. 
رئیس کمیسیون اقتصادی اتاق اصناف استان اصفهان با بیان اینکه خود اصناف از شاکیان اصلی گرانی ها است در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه احتکار لوازم خانگی در گرانی آن نقش دارد، ادامه داد: هنگامی که احتکاری صورت می گیرد با محتکر برخورد می شود در صورتی که باید زمینه های ایجاد احتکار را حذف کرد ، هر چند افرادی هستند که در این میان  از گرانی ها سوء استفاده می کنند و دست به احتکار می زنند اما بدانید که به اندازه فروش یک روزه لوازم خانگی در اصفهان احتکار صورت نگرفته است و زیر 5 درصد احتکار انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی منفک از دولت نمی تواند جلوی بازار نافرجام اقتصادی را بگیرد و قیمت ها را کنترل کند، افزود: برای رسیدن به رونق اقتصادی  باید مدیرانی که از اتاقشان بیرون نمی آیند و بی تفاوت هستند را اخراج کرد و مجازات کنیم زیرا که سالهای پیش شعار اقتصادی مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری داده شد اما هیچ یک از مدیران از آن تبعیت نکردند.
چلونگر با اظهار اینکه فکر می کنید دولت تا چه اندازه نظرات و تصمیمات اتاق اصناف، تعاون و اتاق بازرگانی را در توسعه اقتصادی قبول دارد که این امر به زیر 5 درصد میرسد، اضافه کرد: سالهاست در جنگ اقتصادی قرار داریم و این در حالی است که به جای مدیریت اقتصادی شاهد تغییر وزا و معاونین و به تبع آن مدیران اقتصادی هستیم و همین عدم ثبات در حوزه اقتصادی و  قیمت های لحظه ای سبب شده بسیاری از فروشندگان و تولیدکنندگان لوازم خانگی از فروش محصولات خود خودداری کنند.
وی با اظهار اینکه مردم توان خرید لوازم خانگی را ندارند و بازار نیز کششی برای افزایش قیمت نخواهد داشت، ادامه  داد: یک یخچال ایرانی که قبلا با 10 میلیون تومان خریداری می کردند امروزه به 70 تا 100 میلیون رسیده است .
رئیس کمیسیون اقتصادی اتاق اصناف استان اصفهان با اظهار اینکه نابسامانی دلار اصناف را از پای در می آورد، ادامه داد: اقتصاد دستوری نیست تجارت بر اساس قانون عرضه و تقاضا بنا شده است .
وی با اظهار اینکه بدنبال نابسامانی اقتصادی نظارت ها هم بی معنا شده است، ادامه داد: در دنیا برنامه ریزی ها بر اساس برنامه ریزی دولت است و دولت برای ساماندهی لوازم خانگی باید بازار دلار و بورس را به کنترل درآورد.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41