امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2327

 ماجرای سه میلیون و ۲۳۰ هزار و ۵۰۰ تومانی که هر ایرانی از دولت گرفت

سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده است که امروز هفتاد و یکمین مرحله یارانه نقدی خانوار واریز شد؛ به این ترتیب تاکنون هر ایرانی سه میلیون و ۲۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه دریافت کرده است.

آن‌طور که سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام کرده، امروز یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی دی‌ماه پرداخت شد؛ در صورت پرداخت هفتاد و یکمین مرحله یارانه نقدی، هر ایرانی در طول شش سال اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، ۳ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت کرده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که در طول اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، حدود ۲۴۰ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی به هر ایرانی پرداخت شده است. در حال حاضر تعداد دریافت‌کنندگان یارانه به ۷۴ میلیون نفر رسیده است.

بنا به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تاکنون چهار میلیون نفر از دریافت یارانه حذف شده‌اند. دولت در برنامه‌ای جدید، اقدام به ارسال پیامک به سه میلیون نفر دیگر از پردرآمدها کرده است. البته حذف این گروه در برنامه فعلی دولت نیست، بلکه در آینده این اتفاق خواهد افتاد. به اعتقاد علی ربیعی، حدود هفت تا هشت میلیون نفر در کشور و تقریبا یک دهک جامعه درآمد خیلی بالا و رفتار غیرقابل کنترل اقتصادی دارند.

با این وجود، در جلسات بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس، نمایندگان با ادامه حذف یارانه پردرآمدها و پرداخت آن به مددجویان کمیته امداد موافقت کردند. براساس این ماده، دولت موظف شد در طول اجرای قانون برنامه هر سال حداقل مستمری مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام‌خمینی و سازمان بهزیستی را علاوه بر یارانه موجود متناسب سطح محرومیت، ۲۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار و از محل منابع هدفمندسازی یارانه‌ها و حذف خانواده‌های پردرآمد، در ردیف بودجه خاص سنواتی از طریق سازمان‌های مذکور پرداخت کند.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41