امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 2047

 مدیران تخت مدیریت را رها کنند، مشکل اقتصادی حل میشود/ با بایدن آینده ایران بهتر میشود، ساده انگاری است/ از وضعیت اقتصادی ایران بریده ایم

با وجودی که مسئولان تلاش می کنند که آشفتگی بازار اقتصاد را به بهانه های دلار ، ارز،  بورس ،  تحریم ها و  صادرات و واردات غیره ربط بدهند به جز عدم مدیریت بحران در حوزه اقتصاد اما آنچه از سوی پژوهشگران و اساتید اقتصادی به تایید رسیده است هیچ یک از این عوامل مطرح نیست و وجود مدیرانی که آشنا به حوزه اقتصاد نیستند بر مسند قدرت را عامل آشفتگی بازار دانستند.

به گزارش خبرنگار باخبر باش امروزه شرایط اقتصادی به وضعیتی از اسفباری رسیده که حتی آه و ناله طبقه ثروتمند  هم درآمده است چه برسد به طبقه مالی خوب، متوسط و فقیر. و این در حالی که بازار به جای مدیریت بحران به حال خود رها شده است و ساماندهی بازار واقتصاد عملا وجود ندارد.

عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان اعلام کرد: تا زمانی که مسئولان به جای رفتن و رها کردن پست مدیریتی از این پست به پست دیگر تغییر پیدا می کنند، وضعیت اقتصادی به همین منوال خواهد بود.

مجید صامتی با اظهار اینکه مدیریت بحران در حوزه اقتصاد با مدیران که تخصص اقتصادی و مدیریت ندارند امکان پذیر نیست مثل اینکه به من بگویند عمل جراحی انجام بده وقتی در تخصص من نیست چگونه این کار را انجام بدهم، ادامه داد: تنها مسئله ای که اقتصاد را به وخامت انداخته است  سیاست های غلط مدیریتی است.

وی با بیان اینکه همواره بحران اقتصادی به این گونه بوده است و از  سال 91 هشدار  داده شده بود که باید سیاست های خود را در حوزه اقتصادی و سیاسی تغییر دهند،، ادامه داد: در زمان ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی دلار از 70 تومان به 300 تومان افزایش یافت یعنی 4 برابر شد و امروز هم دلار از 8 هزار تومان به 30 هزار تومان رسیده است و بازهم 4 برابر شده است.

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان اعلام کرد: مگر دیپلماسی سیاسی ما در سطح جهان تغییر کرده است یا اینکه برنامه ها و سیاست های آمریکا تغییر کرده که با جایگزینی بایدن به جای ترامپ امید به اقتصاد روشن ایران داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که فرض کنید مقرر شد یک جلسه هم اندیشی با اساتید و پژوهشگران اقتصادی برای خروج از این بحران بگذارند، راهکار شما چیست، بیان داشت: باید بر سر میز مذاکره بنشینند و منطقی صحبت کنند، اگر قدرت دارید بر رقیبتان پیروز شوید اگر هم قدرت ندارید بر مردم فشار وارد نکنید .

صامتی با اظهار اینکه لیبرالیسم نیستیم بلکه پیرو عقل و خرد هستیم، گفت: من طرفدار اقتصاد خوب و متعادلم ، مخالف برجام نیستم، مشکل ما به علت نداشتن مدیریت اقتصادی و سیاسی است.

وی با اشاره به اینکه از وضعیت اقتصادی بردیم وخسته شدیم، گفت: یاد گرفته ایم یک سوزن به خود بزنیم و آه وناله سر کنیم.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41