امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 11859

 مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان تاکید کرد: شروع سال تحصیلی 95 با کمبود 2 هزار آموزگار

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: سال تحصیلی جدید را با کمبود 2 هزار آموزگار شروع کردیم اما کمترین آسیب را در آموزش و پرورش داشتیم چراکه امروز بحث نیروی انسانی حرف اول را در جامعه می‌زند.

همایش شوراهای آموزش و پرورش استان اصفهان در حالی برگزار گردید که مشارکت ، هم فکری و تعامل کلیه نهادها، اساس پیشرفت و نیل به اهداف تعیین شده سیاست های نظام محسوب می شود .

بنابراین لازم است اعضای محترم شورای آموزش و پرورش اهتمامی جدی و شایسته در تعیین مولفه های مورد نظر و پیش بینی نیازهای آتی با عنایت به هماهنگی با سایر دستگاه های مرتبط در استان را مد نظر قرار داده و برای رسیدن به آن تلاش و کوششی عاشقانه پیش رو قرار دهند .

به گزارش خبرنگار باخبرباش ، محمدحسن قائدیها مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان صبح امروز در سومین همایش سراسری اعضای شوراهای آموزش ‌و پرورش استان اصفهان گفت: امسال شورای آموزش و پرورش استان اصفهان با تلاش اعضای خود، برای سومین سال پیاپی توانست برترین شورای آموزش و پرورش در کل کشور را به خود اختصاص دهد؛ امسال نسبت به سال گذشته بیش از 7 درصد جلسات ما بیشتر در استان اصفهان تشکیل شده است و مصوبات 10 درصد افزایش یافتند.
نیروهای انسانی برترین سرمایه‌ هر کشور
وی با بیان اینکه امروز سرمایه‌ نیروی انسانی جزو برترین سرمایه‌های هر کشوری محسوب می‌شوند، افزود: طبق فرموده‌ مقام معظم رهبری امروز همه دستگاه‌ها باید به کمک آموزش و پرورش بیایند که در این راستا طی سه سال اخیر بیش از 30 تفاهم‌نامه بین آموزش و پرورش و دیگر دستگاه‌ها بسته شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: امروز 36 شورای آموزش و پرورش، 35 رئیس شورا در شهرستان‌ها که فرمانداران و بخشداران هستند در استان اصفهان فعالیت می‌کنند و رئیس شورای آموزش و پرورش استان، استاندار اصفهان است که مرتباً در این جلسات حضور داشته اند.
اجرای بیش از 92 درصد مصوبه های شوراهای آموزش و پرورش 
قائدیها ادامه داد: یک هزار و 583 مصوبه در سال جاری از شوراهای آموزش و پرورش استان اصفهان به آموزش و پرورش ارسال شده که بیش از 92 درصد آن اجرایی شده‌اند؛ 5 کارگروه در ذیل شوراهای آموزش و پرورش استان اصفهان قرار دارند که مباحث اول در این کارگروه‌ها بررسی  و بعد در شوراها مطرح می‌شوند.
وی بیان کرد: بر اساس گزارش عملکرد از شوراهای آموزش و پرورش استان اصفهان امروز 11 شورا به عنوان برترین شوراهای منطقه و شهرستان مورد تقدیر قرار خواهند گرفت؛ تعیین نرخ شهریه متقاضیان، ارتقا نمره و هماهنگی ستاد نوروزی برخی از مصوبات شورای آموزش و پرورش استان اصفهان بوده‌اند.
کمبود 2 هزار آموزگار در سال تحصیلی 95
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به وضعیت نیروی انسانی این اداره کل، خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه با کمبود 2 هزار آموزگار سال تحصیلی جدید را شروع کردیم اما کمترین آسیب را در آموزش و پرورش داشتیم؛ امروز بحث نیروی انسانی حرف اول را در جامعه می‌زند و در کلیه کشورها به این اعتقاد دارند که نیروی انسانی بسیار برتر از منابع طبیعی برای هر کشور است.
وجود 65 درصدی سیستم گرمایشی در کلاس ها
وی در ادامه اظهار کرد:  5 درصد عوارض ساخت‌وسازها در شهرها باید در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد و از شهرداران و فرمانداران تقاضا داریم تا این عوارض را به حساب آموزش و پرورش واریز کنند؛ 65 درصد مدارس استان اصفهان سیستم گرمایشی ایمن دارند که تا پایان سال آینده به بالای 90 درصد می‌رسد.

 دکتر رسول زرگرپور در  این همایش اظهارداشت: قرآن کریم دست کم  دو منبع معرفتی را برای تقویت ایمان و رشد کمالات انسانی معرفی می کند در این جهت سیر با مطالعه و تامل در آفاق و انفس که سرچشمه ی کار آموزش و پرورش است و بدون آن این دستگاه هیچ ابزار و امکانی را برای موفقیت در کارش در اختیار نخواهد داشت.

استانداراصفهان گفت : براساس این فراز ما باید بیشتر بیندیشیم که هر دانش آموز و هر معلم می تواند یک دنیای وسیع معرفتی باشد که اگر درست مورد توجه و مکاشفه قرار گیرد آیت روشنی از خداشناسی و پلکانی به سمت رشد کمالات انسانی خواهد بود.

رسول زرگرپور اضافه کرد: آموزش و پرورش با این درجه از اهمیت در تضمین سعادت دنیوی و اخروی و توسعه همه ی جانبه و پایدار کشور یک دستگاه مهم فرابخشی محسوب می شود و تشکیل شوراهای آموزش و پرورش ناظر بر همین کارکرد مهم است.

استانداراصفهان تصریح کرد: وقتی نگرش فرابخشی به دستگاه مجری تعلیم و تربیت آینده سازان کشور داشته باشیم آنگاه بیشتر متوجه می شویم که همه ی عناصر فکری و اجرایی در ارتباط با توسعه آموزش و پرورش مسئولیت دارند و باید به بازشناسی و بازآفرینی ظرفیت هایی بپردازند که در این ارتباط کاربرد دارد.

وی با بیان اینکه این ظرفیت ها در بردارنده ی حوزه های نظری و فکری و عرصه های اجرایی و مادی است، افزود: اگر همه ی سازمان ها به این حقیقت باور پیدا کنند که آموزش و پرورش پویا و موثر در کیفیت کار تخصصی آنان نیز تاثیرگذار است و دور اندیشانه و راهبردی به آن بیندیشند دیگر چندان مرزی بین سازمان خود با دستگاه تعلیم و تربیت قائل نخواهند شد.

رسول زرگرپور با اشاره به اینکه تفاوت بین نگاه عادی و نگاه استراتژیک  به حوزه های عملکردی در همین واقعیت نهفته است، گفت: اگر ما قائل به ارزش‌های پایدار فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی باشیم، حتماً تلقی مهمی از آموزش و پرورش خواهیم داشت اما اگر بخواهیم فقط امروزمان را ببینیم و در شرایط حال درجا بزنیم، نگرشمان به این دستگاه ضعیف و دست چندم خواهد بود.

زرگرپور خاطر نشان کرد: گام نهادن در مسیر توسعه الزاماتی دارد و این الزامات مشتمل بر روشمندی و هدفمندی است.

 

 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41