امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 167

 مرثیه ای در فراق کبوتران خونین بال

به گزارش باخبرباش به نقل از ایرنا، این قصه کاروان عاشقی است که آهنگ رشادت و مردانگی را در قلب تاریخ به صدا در آوردند و با تنی خسته و خونین از رشادت و دلاوری رهسپار دیار برین شدند.
آنانی که دلاورانه رفتند برای دفاع از کیان این مرز و بوم و غریبانه با جسمی زخم خورده و روحی به بلندای وسعت تاریخ آهنگ کوچ سر دادند.
آری امروز آهنگ هجر با آوای سنج ها و دمام ها و با سمفونی اشک ها و ناله ها به صدا در می آید تا رشیدترین مردان تاریخ به دیار باقی بدرقه شوند.
امروز روزی است که شیرمردان دیار اصفهان سرافرازانه از دنیای فانی ولی با کوله باری باقی سفر می کنند تا ثابت کنند که جانشان در مقابل عزت و امنیت مردمشان ناقابل بوده است.
امروز روز شادی محسن ها، مهدی ها، میثم ها و ... است جوانانی که خاک را در آغوش می کشند تا جوانه امید و عزت را برای مملکت خود بر زمین پاک موطن ایران برویانند.
آری اصفهان دوباره در خط مقدم رشادت، ایثارگری و از جان گذشتگی بر سکوی اول ایستاد، امروز خرازی ها، ردانی ها، کاظمی ها، همت ها، آقا بابایی ها و ... سرداران بزرگ تاریخ رشادت ایران از خطه اصفهان میزبان یاران رهرو خود هستند.
سفر بخیر عزیزان دلاور، ای سبک بالان عاشق، کوچ بر شما خوش و نیکو و شربت شهادت بر شما گوارا باد.
مردم اصفهان از هر قشر و صنفی امروز با افتخار فرزندان خود را بدرقه می کنند تا به دشمنان ثابت کنند که هیچگاه از توطئه ها و جنایت های ددمنشانه آنها هراسی نداشته و ندارند.
مراسم تشییع 27 گل پر پر شده ایثار و شهادت ساعت 14 و 30 دقیقه امروز شنبه از میدان بزرگمهر اصفهان به سمت گلستان شهدای این شهر برگزار می شود.
عوامل گروهک تروریستی به اصطلاح به جیش العدل وابسته گروه القاعده با اقدام کور تروریستی انتحاری چهارشنبه شب یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای مرزبان نیروی زمینی سپاه پاسداران از لشکر امام حسین (ع) استان اصفهان را منفجر کردند. 
در این حادثه تروریستی که بوسیله یک دستگاه وانت مملو از موادمنجره در جاده خاش- زاهدان محدوده روستای چانعلی رخ داد 27 نفر از نیروهای جان برکف سپاه شهید و 13 نفر دیگر زخمی شدند. 
شهیدان ابراهیم صیادی و سیدثارالله موسوی از کاشان، امید اکبری از اردستان، سید ابوالفضل موسوی و میثم عبدالله زاده از آران و بیدگل، محسن صفری و محمدتقی مهرابی از فلاورجان، یونس امیری از فولادشهر لنجان، اسماعیل کرمی از خمینی شهر، عباس کوهی از خوروبیابانک ، محمد صابری و علیرضا پناه پوری و مهدی نوروزی از سمیرم، از شهدای این حادثه تروریستی هستند.
همچنین شهیدان روح الله بابایی از حسن رباط میمه، علی اکبر قبادپناه از شهرضا، علی خادمی از شاهین شهر، سعید سلیمی از تیران و کرون، داوود میرزایی از چادگان و شهیدان حسن مجیدی، مرتضی فاضل، حسین قدیری، رضا رحیمی از اصفهان و عبدالرضا بروجی از بهارستان اصفهان، حسنعلی ترکیان از درچه، ابراهیم براتی از درچه، یحیی براتی از درچه، حیدر براتی از درچه دیگر شهدای این جمله ناجوانمردانه تروریستی هستند.
شهیدان مرزبان مدافع حریم امنیت ایران اسلامی از لشکر 14 امام حسین (ع ) و متعلق به 14 شهر و شهرستان استان هستند. 
وضعیت و تعداد این شهدا نشان می دهد که تمام شهرستان های استان اصفهان در این حماسه سهم دارند، دراین حادثه شهر اصفهان پنج شهید، خمینی شهر و درچه پنج شهید، فولاد شهر یک شهید، نجف آباد 2 شهید، شهرضا 2 شهید، شاهین شهر یک شهید، سمیرم 2 شهید، فلاورجان یک شهید، خور یک شهید، کاشان سه شهید، چادگان یک شهید، تیران یک شهید و آران و بیدگل هم یک شهید تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند.

منبع خبر :  ایرنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41