امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 1223

 مسئولان از چاپ کتاب‌های کم‌محتوا جلوگیری کنند

فرماندار کاشان ضمن اشاره به عدم فروش برخی کتاب‌ها با وجود تخفیفات قابل توجه گفت: دلیل عدم فروش این محصولات پایین‌بودن سطح محتوایی آن است و باید از اعطا مجوز به چنین کتاب‌های جلوگیری شود.

 حمیدرضا مومنیان شامگاه جمعه در مراسم تجلیل از یاوران کتابِ برگزار شده در ساربوک کاشان ضمن اشاره به مشکلات در حوزه کتاب اظهار داشت: وجود برنامه‌های در نظر گرفته شده در سطح منطقه و ملی گامی در جهت افزایش سرانه مطالعه است در حالی که افراد به آسیب‌های پایین بودن سرانه مطالعه واقف هستند.

فرماندار کاشان افزود: پایین بودن سرانه مطالعه در کاشان با وجود چنین پیشینه فرهنگی غیرقابل قبول است در حالی که پایین‌بودن سرانه مطالعه آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به دنبال دارد و برخی موارد همچون طلاق، آسیب‌های اخلاقی و غیره ارتباط مستقیمی با عدم مطالعه دارد.

معاون استاندار اصفهان با بیان اینکه کاشان در حوزه‌های مختلف، آوازه ملی و بین المللی دارد خاطرنشان کرد: کاشان در حوزه هنری با بسیاری از شهرها و کشورها برابری می‌کند و وجود شاعران، مفسران، نویسندگان و پژوهشگران فاخر کاشانی گواه این مطلب است.

وی نتایج نامطلوب در حوزه‌های مختلف را نتیجه عدم مطالعه دانست و تصریح کرد: هر دستاوردی مستلزم کار تخصصی است و خوشبختانه در راستای اخذ عنوان پایتخت کتاب از طرح‌ها و ایده‌های خوبی بهره گرفته شده‌است و با اجرای مستمر آن این عنوان برای کاشان اخذ می‌شود.

مومنیان ضمن اشاره به نامزدی کاشان برای سومین بار متوالی در جهت اخذ عنوان پایتخت کتاب ابراز داشت: در طرح‌های این عنوان به طرح‌هایی که هنوز اجرا نشده، اهمیت داده شده‌است و مسئولان را به اجرای این طرح‌ها ترغیب می‌کند که در نوع خود جالب توجه است.

فرماندار کاشان ضمن اشاره به عدم فروش برخی کتب با وجود تخفیفات قابل توجه گفت: دلیل عدم فروش این محصولات پایین بودن سطح محتوایی آن کتاب‌ها است که این امر جای تاسف دارد و باید از اعطا مجوز به چنین کتاب‌های جلوگیری شود.

معاون استاندار اصفهان با بیان اینکه در حوزه اجرا ضعف‌هایی وجود دارد افزود: خانواده‌ها در ترویج فرهنگ کتابخوانی بسیار موثر هستند و زمانی که سرانه مطالعه افزایش پیدا کند، محتوای کتب غنی‌تر می‌شوند.

 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41