امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 1
 تعداد بازدید - 2253

 مسئولان باید از سرطان بترسند/ درمان سرطان جزو مطالبات مردمی قرار گیرد

دبیر انجمن سرطان اصفهان گفت: با توجه به پیر شدن جمعیت ایران در آینده با سونامی سرطان مواجهیم و از سوی دیگر دستگاه های رادیوتراپی موجود پایین تر از استانداردهای جهانی است به همین منظور مسئولان باید از روند فعلی سرطان بترسند.
پوریا عادلی در گفتگو با خبرنگار با  خبر باش اظهار داشت:  در صورتی که ارزهای مناسب برای ورود دستگاه های رادیوتراپی تخصیص نیابد و اقدامی در جهت نوسازی دستگاه های فعلی نشود  قطع به یقین  وضعیت موجود دستگاه های رادیوتراپی که پایین تر از استانداردهای جهانی است پاسخگوی درمان نخواهد بود.
وی علی رغم اینکه به مردم توصیه کرد از سرطان واهمه و ترسی نداشته باشند، گفت: مسئولان باید از سرطان و عدم آمادگی که برای کنترل و درمان آن هست، بترسند و دولتمردان باید برنامه ریزی را برای پیشگیری از شیوع بیشتر سرطان سرلوحه کار خود قرار بدهند.
دبیر انجمن سرطان اصفهان تصریح کرد: سرطان پایان راه نیست و فرصتی برای زندگی دوباره است و لازم مردم در انتخابات مختلف کنترل و پیشگیری از سرطان را مطالبه کنند.
وی تصریح کرد: سونامی سرطان را در آینده خواهیم داشت و باید لوایح مهم وضروری در حوزه کنترل از سرطان شکل بگیرد مثل برنامه ریزی برای اصلاح سبک زندگی، روش های درمانی به روز و از تکنولوژی های بالا به کار رود، اطلاع رسانی دقیق ودرستی در جهت آگاه سازی مردم صورت بگیرد و اصلاح سبک غذا و نظارت بر فرایند تولید غذا  و همچنین انجام مرحله غربالگری زودرس از دیگر اقدامات است.

 

علت سرطان مشخص نیست اما ریزفاکتورهای محیطی باید کنترل شود
عادلی خواستار تسهیل در روند درمان سرطان از سوی مسئولان شد و گفت: علت سرطان مشخص نیست ولی سرطان بر پایه یکسری از ریزفاکتورهای محیطی از جمله آلودگی هوا، مواد غذایی بی کیفیت ، استرس و سبک زندگی ناسالم شکل می گیرد و عامل ارث در بروز سرطان بسیار کم است.
وی بیان داشت: ما می دانیم کود شیمیایی یکی از عوامل بروز سرطان است اما نمی توانیم بگویم از کود شیمیایی استفاده نکنید زیرا که با قحطی وکمبود مواد غذایی مواجه می شویم و لازم سبک زندگی شرقی و مدیترانه جایگزین سبک زندگی غربی شود.
دبیر انجمن سرطان اصفهان با اظهار اینکه سرطان بیماری سنین میانسالی وسالخوردگی است اما در سال های اخیر شاهد بروز سرطان در سنین 20 تا 40 سالگی هستیم، ادامه داد: افزایش سن خود یکی از ریزفاکتورهای ابتلا به سرطان است و در کودکان شکل وشمایل سرطان متفاوت تر است.
وی با اشاره به اینکه سرطان بیماری این دهه واین نسل است، ادامه داد: در خصوص پاتولوژی تومور نمی توانیم کاری کنیم اما در صورت مراجعه زودهنگام و تشخیص به موقع تومور سرطان تا 40 درصد انواع سرطان ها قابل درمان و بهبود کامل است ودر 30 درصد موارد عمر طولانی مدت طبیعی و در 30 درصد موارد صرفا امکان کاهش درد برای بیماران مبتلا هست.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41