امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 5823

 معاون زنگنه خبر داد؛ ایران-ژاپن قراردادهای جدید پالایشگاهی امضا می‌کنند

معاون وزیر نفت از امضای دو قرارداد بهینه‌سازی و بهبود فرآیند تولید پالایشگاه‌های نفت بندرعباس و تهران در آینده‌ای نزدیک با دو شرکت معتبر نفتی ژاپن خبر داد.

به گزارش باخبرباش از مهر ، عباس کاظمی در تشریح مهمترین فرصت‌های سرمایه گذاری در صنعت پالایش نفت ایران در دوران پسابرجام، گفت: اجرای طرح‌های توسعه و بهینه‌سازی و کاهش ظرفیت تولید نفت کوره، از مهمترین برنامه‌های توسعه و بهینه‌سازی صنعت پالایش نفت کشور به شمار می‌رود.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه تا افق چشم‌انداز باید، سهم تولید نفت کوره در سبد محصولات نفتی کشور به حدود ۱۰ درصد کاهش یابد، تصریح کرد: بر این اساس و به منظور کاهش تولید نفت کوره در پالایشگاهها، تاکنون مذاکرات متعددی با شرکت‌های بین‌المللی به ویژه کره‌جنوبی و ژاپن انجام شده است.

معاون وزیر نفت با اشاره به امضای قرارداد طرح بهینه‌سازی و بهبود فرآیند تولید در پالایشگاه نفت اصفهان با شرکت دایلم کره‌جنوبی، تاکید کرد: پس از برجام، استقبال زیادی از سرمایه‌گذاران خارجی به خصوص کره‌جنوبی و ژاپن برای اصلاح پالایشگاههای نفتی قدیمی، شده که الزامی جدی است.

این مقام مسئول، افزود: پالایشگاه‌های قدیمی تولید نفت کوره بالایی دارند که ارزش آن در بازارهای جهانی رو به کاهش است و کمتر از نفت خام می‌شود.

وی با بیان اینکه در پالایشگاه‌های نفت بندرعباس و تهران، مذاکرات با سرمایه‌گذاران ژاپنی و کره‌ای در حال انجام بود، به طوری که دو شرکت JCCP و JGC  در پالایشگاه نفت تهران مذاکرات نهایی را آغاز کرده‌اند، تبیین کرد: در مجموع پالایشگاه‌های قدیمی نفت شامل اصفهان، تبریز، تهران، بندرعباس و آبادان به حدود ۱۴ میلیارد دلار هزینه سرمایه‌گذاری نیاز دارند که محصولات و فرآورده‌های نفتی با استاندارد یورو چهار تولید کنند و البته سهم تولید نفت کوره آنها، به کمتر از ۱۰ درصد برسد.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41