امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 7740

 معماری اسلامی هنری است که در آن روح معنویت متبلور شده است

استاد معماری دانشگاه مدیای هلند گفت: نظم هارمونی و هندسی معماری ایرانی اسلامی را در هیچ جای دنیا از جمله کشور خودم هلند ندیده ام.

به گزارش باخبرباش از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، خانم استفانی کونینگ، استاد معماری دانشگاه مدیای هلند در حاشیه بازدید از حرم مطهر حضرت هلال بن علی(ع) شهرستان آران و بیدگل گفت: معماری این مکان مقدس بسیار زیبا، شگفت انگیز و قابل تحسین است و هنر اصیل ایرانی را به نمایش می گذارد.
 

وی که در قالب هیئتی از جهانگردان هلندی و بلژیکی به ایران سفر کرده است، اظهار داشت: نظم هارمونی و هندسی معماری ایرانی اسلامی را در هیچ جای دنیا از جمله کشور خودم هلند ندیده ام.

استاد دانشگاه مدیای هلند، معماری مساجد و اماکن مذهبی ایران را تحسین برانگیز خواند و افزود:  معماری اسلامی به دنبال ایجاد آرامش است و آنچه از مسجد در ایران دیده ام محلی برای آرامش روح، نماز و عبادت مردم است.

استفانی کونینگ یکی از عوامل ارتباط ملل مختلف و آشنایی با فرهنگ و تمدن ها را هنر معماری دانست و تصریح کرد: معماری اسلامی هنری است که در آن روح معنویت متبلور شده است.

وی افزود: تنها مساجد هلند کمی شباهت با این معماری ها دارد که البته همواره برای من جالب است که اغلب مساجد و مکان های عبادی مسلمین دارای یک گنبد و دو مناره است.

این جهانگرد هلندی با اشاره به اینکه این پنجمین سفر او به ایران است، خاطر نشان کرد: در تمام این سفرها از میهمان نوازی شما ایرانی ها واقعا شگفت زده شده ام و این مسئله برای من قابل احترام است.

استفانی کونینگ افزود: ایران کشور میهمان نوازی است که به راحتی می‌توان با جوانان آن ارتباط برقرار کرد و در این کشور به ارتباط با جوانان توجه می‌شود.

این استاد دانشگاه هلند به تفاوت فرهنگی مردم ایران با هلند اشاره کرد و افزود:مردم هلند عمدتا درون گرا هستند و روابط سردی با یکدیگر دارند، اما روابط دوستانه و صمیمی در ایران بسیار بالاست.

استفانی کونینگ افزود: علیرغم اینکه در اروپا و امریکا، ایران را کشوری خطرناک و فاقد امنیت معرفی می کنند، در ایران کاملا آرامش و امنیت وجود دارد و مردم آن فوق العاده عالی هستند.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41