امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 5470

 معمای شیخ صباح؛ علت سفر وزیر خارجه کویت به ایران چیست؟

سفیر ایران در کویت، با اشاره به سفر معاون نخست وزیر و وزیر خارجه کویت به تهران،گفت: شیخ صباح الخالد الصباح در جریان سفر خود به تهران با مقامات عالیرتبه دیدار و رایزنی خواهد کرد.

به گزارش باخبرباش از خبرآنلاین، علیرضا عنایتی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اهمیت این سفر، اظهار کرد: بعد از دو سال این برای اولین بار است که وزیر خارجه کویت به تهران سفر می‌کند.

این دیپلمات ارشد کشورمان افزود: در جریان این سفر ، مقامات دو کشور در ارتباط با مسائل دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی خواهند کرد.

عنایتی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که «برخی از رسانه‌های منطقه اعلام کردند که این مقام کویتی حامل پیام شورای همکاری خلیج‌فارس به تهران است»، گفت: باید منتظر بود تا سفر انجام شود. این سفر فی نفسه مهم است و موجب گسترش و تحکیم مناسبات شده و راه را برای همکاری های فیمابین باز می‌کند.

برخی رسانه های عربی خلیح فارس از جمله النهار کویت در مورد این سفر نوشتند : شیخ صباح الخلد آلصباح وزیر امور خارجه کویت قرار است روز چهارشنبه به تهران سفر کند تا پیامی از شورای همکاری خلیج فارس را برای آغاز رایزنی های استراتژیک میان ایران و این شورا به تهران منتقل کند.

خالد الجارالله قائم مقام وزیر خارجه کویت در گفت‌وگو با النهار تایید کرد که کشور متبوعش پیشنهاد میانجگری میان ایران و عربستان سعودی را برای حل اختلاف میان این دو کشور مطرح کرده است.

این مقام کویتی همچنین گفت: پیام شورای همکاری خلیج فارس روی آغاز گفت‌وگوها میان ایران و این شورا استوار خواهد بود.

 
 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41