امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2269

 مقلد پوشاک از کشورهای ترکیه و چین هستیم/ ماشین آلات فرسوده علت ضعف کیفیت پارچه ها است

عضو اتحادیه پوشاک اصفهان گفت: در  20 سال اخیر در حوزه طراحی پوشاک مقلد بودیم تا ابداع گر و بیشترین تقلیدها را از کشورهای ترکیه و چین داشتیم.

به گزارش با خبرباش، سید صالح کسایی با تایید بر اینکه در حوزه طراحی و مدل پوشاک عقب افتادیم، ادامه داد:  از دو سال گذشته کارگروه مد ولباس در تهران و اصفهان زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی و اتحادیه پوشاک اجرایی که در آن از کارشناسان بسیار مجرب استفاده شد .

وی بیان داشت: با توجه به پیشینه تاریخی اصفهان تلاش کردیم با بهره مندی از گنبدهای فیروزه ای و نقش و نگارهای المان های  تاریخی اصفهان طرحی ارائه شد که برای تولید انبوه آن نیاز به اجازه سازمان تبلیغات اسلامی است.

عضو اتحادیه پوشاک اصفهان با اشاره به اینکه به لحاظ مذهبی بودن استفاده از رنگ های تیره عرف جامعه شده است که اگر قرار باشد اقدام به طراحی و دوخت پوشاک متناسب با همه سلیقه ها و گروه های سنی کنیم لازم است که از رنگ های شاد نیز استفاده شود، افزود: هم اکنون کیفیت پارچه برای دوخت پوشاک آقایان خوب است اما در حوزه پارچه های استرجی و حریر برای زنان عقب هستیم.

وی تصریح کرد: با وجودی که روزی در حوزه صنعت نساجی حرف برای گفتن داشتیم امروزه به خاطر فرسوده بودن ماشین آلات و اینکه 60 درصد تکنولوژی نساجی وارداتی است نتوانستیم  موفق به تولید نخ و پارچه با کیفیت عقب ماندیم.

کسایی گفت: تولید کنندگان باید به این اطمینان قلبی برسند که در صورت ارائه طرحی جدید و تنوع مد و لباس مسئولان حمایت کنند که بتوانند تولید انبوه بزنند.

وی اظهار داشت: لازم بود که دولت حوزه نساجی را برون سپاری کند و به بخش خصوصی بسپارند اما متاسفانه به خاطر اینکه بخش دولتی موفق عمل نکرد کارخانجات نساجی به تعطیلی کشیده شدند و باعث شد که پارچه های پلی استر جای پارچه های نخی را بگیرد.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41