امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3562

 نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری اتریش اعلام شد

نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری اتریش، از پیشتازی 'الکساندر فان در بلن' نامزد مستقل مورد حمایت حزب سبز حکایت دارد.

به گزارش شبکه خبری او آر اف (ORF) اتریش، براساس نتایج اولیه موسسه نظرسنجی 'سورا' (Sora) فان در بلن حدود 53.6 درصد و 'نوربرت هوفر' نامزد حزب راست افراطی حدود 46.4 درصد آرا را کسب کردند. 

در حالی که هنوز وزارت کشور اتریش نتایج اولیه را اعلام نکرده بسیاری از رسانه های اتریش، فان در بلن را رئیس جمهوری جدید این کشور اعلام کردند. 

بر این اساس، آرای فان در بلن نسبت به دور قبلی انتخابات افزایش یافته، هر چند اعلام نتایج رسمی پس از شمارش دقیق آرای پستی ممکن است تا روز سه شنبه به طول انجامد. 

انتخابات ریاست جمهوری اتریش روز پنجم اردیبهشت امسال (24 آوریل) با رقابت 6 نامزد برگزار شد و برای اولین بار در تاریخ این کشور پس از جنگ جهانی دوم، نامزد هیچ یک از دو حزب اصلی اتریش یعنی حزب محافظه کار «مردم» (OVP) و حزب سوسیال دموکرات (SPO) به دور دوم انتخابات راه نیافتند.

دور دوم انتخابات روز دوم خرداد با رقابت نوربرت هوفر نامزد حزب راست افراطی «آزادی» (FPO) و الکساندر فان در بلن نامزد مستقل مورد حمایت حزب سبز اتریش» برگزار شد و فان در بلن با اختلاف تنها حدود 31 هزار رای در برابر هوفر پیروز شد اما در پی شکایت حزب آزادی اتریش، دادگاه قانون اساسی این کشور روز 11 تیرماه نتایج دور دوم انتخابات را به علت برخی بی نظمی ها و تخلفات در شمارش آرا باطل اعلام کرد.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری اتریش طبق تصمیم جدید وزارت کشور، امروز برگزار شد البته قرار بود این انتخابات روز 11 مهر برگزار شود اما وزارت کشور اتریش برگزاری انتخابات را به علت بی کیفیت بودن چسب پاکت آرای پستی به تعویق انداخت. 
 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41