امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 5797

 نخستین تغییر ایجاد شده در کاخ سفید پس از ورود ترامپ

پس از آنکه رئیس جمهور جدید آمریکا سُکان امور را به دست گرفت، دولت جدید بلافاصله تغییراتی را در کاخ سفید ایجاد کرد.

روزنامه «تورنتو استار» در گزارشی نوشت : دولت جدید آمریکا وقت را تلف نکرد و بلافاصله منابع آنلاین مرتبط با اولویت‌های سیاسی کلیدی باراک اوباما را حذف کرد.

همزمان با برگزاری مراسم تحلیف دونالد ترامپ در روز جمعه به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا، وعده او در ارتباط با «بازسازی کشورمان» با ایجاد تغییراتی در پایگاه اینترنتی کاخ سفید آغاز شد.

برخی از قابل توجه‌ترین این تغییرات، اوایل روز در ظاهر این پایگاه رخ داد و جدا از گذاشتن تصاویر جدید ترامپ و مایک پنس، معاون اول او، که هر یک صفحه خاص خود را دارند، به برخی «موضوعات مهم» جدید درباره انتخاب های او پرداخته شد. 

در نسخه مورد نظر باراک اوباما از این پایگاه، موضوع حقوق مدنی، تغییرات آب و هوایی و اقتصاد در صدر موضوعات مهم قرار داشت و علاوه بر این، بیست طبقه‌بندی دیگر در ارتباط با دیگر سیاست های او نیز در این پایگاه اینترنتی به چشم می خورد. این ها شامل مراقبت های بهداشتی، توافق هسته‌ای ایران، موضوعات نژاد، کاهش خشونت با اسلحه و همچنین موضوع زنان می شد.

همه این موضوعات از این پایگاه حذف شده‌اند.

اما پایگاه اینترنتیِ مراقبت‌های بهداشتی دولت، همچنان به قانون محافظت از بیمار و مراقبت مقرون به صرفه یا همان اوباماکر ارجاع می دهد و از بازدیدکنندگان این صفحه می خواهد برای طرح سال 2017 ثبت نام کنند. ترامپ در نخستین روز به قدرت رسیدنش درباره طرح هایش برای لغو اوباماکر صریح بوده است.

پایگاه اینترنتی مورد نظر ترامپ شامل شش موضوع مهم جدید می شود: برنامه انرژی نخست آمریکا، سیاست خارجی نخست آمریکا، ایجاد اشتغال و رشد، قدرتمند کردن دوباره ارتش، تقویت جامعه مجری قانون و توافق نامه‌های تجاری برای همه آمریکایی‌ها.

در صفحه مربوط به اجرای قانون آمده است: «وجود فضای خطرناک ضد پلیس در آمریکا اشتباه است. دولت ترامپ به این روند پایان خواهد داد.» 

سریعا در رسانه های اجتماعی اعلام شد که این پایگاه شامل ادعاهایی اشتباه است از جمله این که «در پایتخت کشور ما، میزان قتل‌ها پنجاه درصد افزایش داشته است.»

با حذف صفحه مربوط به سیاست کاخ سفید در زمان ریاست جمهوری اوباما، اطلاعات درباره موضوعاتی نظیر تغییرات آب و خوایی دیگر در دسترس نیست. 

در صفحه مربوط به برنامه انرژی نخست آمریکا آمده است: «برای مدت زمانی طولانی ما به سبب اعمال مقرراتی سخت‌گیرانه بر صنعت انرژی‌مان، محدود شدیم.»

در این صفحه خاطرنشان شده است: «رئیس جمهور ترامپ به حذف سیاست های مضر و غیرضروری از قبیل برنامه اقدام هوا و آب، متعهد است. برداشتن این محدودیت ها به صورت قابل توجهی به کارگران آمریکایی کمک خواهد کرد. و سبب افرایش بیش از سی میلیارد دلار دستمزدها طی هفت سال آتی واهد شد.»

همچنین سخنرانی دونالد ترامپ در مراسم تحلیفش در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده است. 

برخی از عناصر صفحه قبلی همچنان بر سر جای خود باقیست از جمله تاریخچه کاخ سفید، اطلاعات درباره تورها و کارآموزی و یک لینک به قانون اساسی آمریکا.

 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41