امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 4431

 نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه" برگزار می شود / فرصتی ویژه برای دانش‌آموزان دوچرخه‌سوار

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه" با محوریت ثبت تصاویر از دانش‌آموزان دوچرخه‌سوار در دو بخش مردمی و دانش‌آموزی برگزار می‌شود.

به گزارش پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان، علیرضا صلواتی با اشاره به برگزاری نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه" با شعار "من، مدرسه، دوچرخه" در شهر اصفهان اظهار داشت: این مسابقه به پیشنهاد دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست و با محوریت پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان برای نخستین بار در کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به علاقه مدیریت شهری اصفهان به توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری، میزبانی این مسابقه ملی به این شهر رسید، ادامه داد: با توجه به این موضوع، این شهر تاریخی به عنوان شهری دوست‌دار دوچرخه، میزبانی جشنواره ملی عکس "در راه مدرسه" را بر عهده گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تصریح کرد: دانش‌آموزان به عنوان نسل آینده این مرز و بوم، نقش مهمی در توسعه فرهنگی شهرهای مختلف کشور ایفا می‌کنند و با توجه به ضرورت گسترش فرهنگ‌ دوچرخه‌سواری در نسل آینده، این مسابقه با محوریت آنها برگزار می‌شود.

وی به تلاش‌های مدیریت شهری اصفهان برای گسترش فرهنگ دوچرخه‌سواری در این شهر اشاره کرد و گفت: اجرای طرح سه‌شنبه‌های بدون خودرو در اصفهان و اهتمام شهردار اصفهان به دوچرخه‌سواری در کنار برنامه‌های مختلف فرهنگ‌ساز، زمینه آن را فراهم آورده که اصفهان به عنوان شهر دوچرخه‌ها، در این زمینه حرف‌های بسیاری داشته باشد.

صلواتی خاطرنشان کرد: امید داریم که با برگزاری نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه"، سهم اندکی در افزایش گرایش مردم و دانش‌آموزان شهرهای مختلف کشور به موضوع دوچرخه‌سواری داشته باشیم.

نحوه شرکت در مسابقه

مدیر پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان نیز به دلایل طراحی این مسابقه اشاره کرد و گفت: این پویش مردمی در مطالعات صورت گرفته خود که برگزاری مسابقات و جشنواره‌های مردمی و دانش‌آموزی، سهم قابل توجهی در آموزش‌های فرهنگی جامعه به خود اختصاص می‌دهند.

سعید ساکت اظهار داشت: با توجه به این موضوع، نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه" با شعار "من، مدرسه، دوچرخه" طراحی شده و در حال حاضر ثبت‌نام این مسابقه در دو بخش مردمی و دانش‌آموزی انجام می‌شود.

وی به شرایط شرکت در مسابقه اشاره کرد و با بیان اینکه مسابقه در دو بخش دانش‌آموزی و مردمی برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این بخش دانش‌آموزان می‌توانند تصاویر خلاقانه از حرکت با دوچرخه به سمت مدرسه را تهیه کرده و آن‌ها را به سایت مسابقه ارسال کنند که این تصاویر می‌تواند شامل دوچرخه‌سواری خود دانش‌آموز یا دوستانش باشد.

مدیر پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان ادامه داد: در بخش مردمی نیز، عموم مردم می‌توانند با تهیه تصاویر از دانش‌آموزان دوچرخه‌سوار، در مسیر مدرسه شانس خود را برای شرکت در این مسابقه ملی امتحان کنند.

نحوه شرکت در مسابقه

به گفته وی، ثبت‌نام مسابقه از طریق وب‌سایت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان به آدرس Isfahan.ir/traffic صورت می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند تا 12 آذر نسبت به شرکت در آن اقدام کنند.

ساکت درباره جوایز شرکت در این مسابقه نیز اضافه کرد: قرار است که برترین‌های جشنواره با حضور معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست مورد تقدیر قرار گیرند و آثار برگزیده در نمایشگاه ویژه جشنواره به نمایش در می‌آید. همچنین به برگزیدگان جشنواره، 10 دستگاه دوچرخه برقی و 10 دستگاه دوچرخه شهری اهدا می‌شود.

تقدیر از همراهی شهرداری اصفهان

معاون دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست نیز با اشاره به حمایت شهرداری اصفهان از طرح‌های مختلف حوزه دوچرخه‌سواری اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست با توجه به رویکرد خود در حمایت از فعالیت‌های مردمی، پیشنهاد اجرای این مسابقه را به شهرداری اصفهان ارائه کرد و با استقبال شهردار اصفهان، این برنامه اجرا شود.

محمد درویش افزود: این مسابقه در دو بخش مردمی و دانش‌آموزی برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند آثار برتر تصویری خود را که بتواند به شکلی موثرتر اشتیاق رفتن به مدرسه با دوچرخه را در مخاطب برانگیزد، ارسال کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به این مسئله، قرار است که مراسم  تقدیر از برگزیدگان این مسابقه 22 آذر با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در شهر اصفهان برگزار شود.

شهردار اصفهان خبر داد؛

شهر دوچرخه‌ها میزبان نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه"

شهردار اصفهان گفت: نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه" با شعار "من، مدرسه، دوچرخه" به همت پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان در شهر دوچرخه‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان، مهدی جمالی‌نژاد با اشاره به اهداف پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان در فرهنگ‌سازی پیرامون دوچرخه‌سواری و نتایج ارائه شده از این طرح اظهار داشت: امروزه موضوع فرهنگ‌سازی در حوزه ترافیک، به عنوان یک مسئله بسیار مهم و حیاتی، در شهرهای بزرگ جهان مد نظر قرار دارد و مدیریت شهری اصفهان نیز از ابتدای فعالیت خود، مسائل فرهنگ ترافیکی را به طور جدی مد نظر قرار داده است.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی و آغاز فعالیت پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان نیز با این رویکرد و با محوریت برنامه‌های فرهنگی حوزه ترافیکی صورت گرفت، ادامه داد: پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان که از ابتدای سال 95، با اهداف مختلفی درباره کاهش آلودگی هوای شهر اصفهان و توجه بیشتر به بهبود حمل و نقل غیرموتوری در نصف‌جهان راه‌اندازی شده، از ابتدای فعالیت‌های خود، تلاش داشته تا در این راستا فعالیت‌های مختلفی را اجرایی کند و فرهنگ‌سازی در حوزه دوچرخه‌سواری را، وظیفه خود می‌داند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه اصفهان از دیرباز به عنوان یک شهر دوست‌دار دوچرخه، مطرح بوده، تصریح کرد: با نگاهی به تاریخ معاصر ایران‌زمین به خوبی متوجه می‌شویم که پس از ورود این وسیله نقلیه به کشور ایران از حدود 70 سال پیش، شهر اصفهان به عنوان یکی از شهرهای دوست‌دار دوچرخه در سطح کشور، مطرح بود و مردان بسیاری با دوچرخه به محل کار یا تفریحی می رفتند؛ از این رو اصفهان به عنوان شهر دوچرخه ها معروف بود.

وی افزود: حتی مطالعات نشان می‌دهد که طولانی‌ترین مسیرهای دوچرخه در کشور نیز به شهر اصفهان اختصاص داشته و نصف‌جهان در این زمینه همواره یک شهر مطرح قلمداد می‌شده است.

افزایش گرایش مردم نصف‌جهان به پاکروها

جمالی‌نژاد با بیان اینکه تلاش مدیریت شهری اصفهان در سال جاری، فرهنگ‌سازی در حوزه گرایش به پاکرو ها بوده، تصریح کرد: پویش مردمی ترافیک شهر با حمایت مدیریت شهری اصفهان با اجرای طرح‌هایی نظیر سه‌شنبه‌های بدون خودرو و معرفی شعارهایی نظیر "یک روز خوب، دوچرخه، سه‌شنبه، چهارباغ" به دنبال فرهنگ‌سازی برای استفاده از انواع پاکرو نظیر دوچرخه، دوچرخه برقی، موتور برقی و حتی خودروی برقی بوده است.

وی افزود: فعالیت‌های مختلف همچون برگزاری مسابقات مختلف، همراهی با گروه‌های دوچرخه‌سواری آقایان و ارائه امکانات و خدمات برای اجرای مسیر ایمن دوچرخه‌سواری در شهر اصفهان، از دیگر برنامه‌هایی بود که همزمان با اجرای این طرح‌ها در شهر اصفهان اجرا شد.

شهردار اصفهان به پیشنهاد دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست برای اجرای نخستین مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه" اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به همراهی مسئولان سازمان محیط زیست با شهرداری اصفهان و درخواست‌های صورت گرفته در این زمینه، شهر اصفهان میزبانی نخستین مسابقه ملی عکس در راه مدرسه را با شعار "من، مدرسه، دوچرخه" بر عهده گرفت.

وی با بیان اینکه این مسابقه با محوریت پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان برگزار می‌شود، تصریح کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری، دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست از جمله همراهان این طرح به شمار می‌روند.

جمالی‌نژاد اضافه کرد: مدیریت شهری اصفهان تلاش دارد تا با برگزاری نخستین جشنواره سراسری عکس "در راه مدرسه" فرصت مناسبی برای دانش‌آموزان سراسر کشور فراهم کند تا با ثبت تصاویر خلاقانه خود از سفر با دوچرخه، همراه با پویش ترافیک شهر اصفهان، برای احیای دوباره فرهنگ دوچرخه‌سواری در ایران، گام بردارند.

وی خاطرنشان کرد: قرار است که برگزیدگان این مسابقه در مراسم تقدیری با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست مورد تقدیر قرار گیرند.

گفتنی است، علاقمندان به شرکت در مسابقه ملی عکس "در راه مدرسه" می‌توانند تا 12 آذر از طریق سایت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان، نسبت به شرکت در آن اقدام کنند.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به وب‌سایت ISFAHAN.IR/traffic و یا کانال تلگرامی @traffic_cul مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41