امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 5
 تعداد بازدید - 2157

 نوشیدن هرنوع مدل از الکل چه خطراتی دارد؟

   باخبرباش :  فلوشیپ مسمومیت گفت: مردم باید بدانند مصرف هرگونه و هر مدل از الکل، باتوجه به اپیدمی به وجود آمده، ریسک کور شدن و مرگ را در پی دارد.

دکتر فرشید فهیم درباره علل افزایش مسمومیت و مرگ و میر ناشی از مصرف الکل در چند وقت اخیر اظهار کرد: چند نوع الکل از جمله الکل اتانول (طبی)، الکل متانول (چوب)، اتیل گلیکول (ضدیخ) و الکل پروپنالول (بیشتر از این نوع الکل در حلالهای مواد شوینده استفاده می‌شود) وجود دارد.

وی تصریح کرد: به غیر از الکل اتانول (طبی)، مابقی الکلها سمی هستند و البته واژه با عنوان الکل صنعتی نداریم، در واقع باقی‌مانده دیگ تقطیر الکل را "الکل صنعتی" می‌نامند که حاوی مقادیر زیادی متانول است.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تهران خاطرنشان کرد:مردم باید بدانند مصرف هرگونه و هر مدل الکل، باتوجه به اپیدمی به وجود آمده، ریسک کور شدن و مرگ را در پی دارد.

این فلوشیپ مسمومیت ادامه داد: نخستین علائم مسمومیت با الکل، در مدت زمان کوتاه در فرد مصرف‌کننده به وجود نمی‌آید زیرا اتانول زیادی نیز در این نوع الکلها وجود دارد و تا زمانیکه عملکرد اتانول در بدن تمام نشود، متانول در بدن عمل نمی‌کند یعنی متانول بعد از اتانول شروع به متابولیزه شدن می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد تهران عنوان کرد: مصرف‌کنندگان بعد از ۱۲ تا ۲۴ ساعت دچار علائمی همچون تاری دید، اختلال بینایی، سردرد، افت هوشیاری و تهوع می‌شوند و با این علائم به بیمارستان مراجعه کنند.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41