امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 2
 تعداد بازدید - 2265

 نگرانی جامعه پزشکی از کاهش قدرت خرید مردم

مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: افزایش قیمت سر سام‌اور مواد غذایی و کاهش قدرت خرید مردم در اقلام غذایی مورد نیاز بدن، آمار سو تغذیه و لاغری مفرط را افزایش داده است.
به گزارش خبرنگار باخبرباش، مرجان منوچهری نائینی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: بدنبال شیوع کرونا شاهد افزایش بیکاری و کاهش قدرت خرید مردم در پی گرانی ها شدیم که این مسئله سو تغذیه را بین جامعه افزایش داده است.
وی با اشاره به اینکه کمبود ویتامین Aو D و آهن و روی و ریز مغذی ها موارد ابتلا و مرگ بر اثر کرونا را افزایش داده است، ادامه داد: ۷۴ درصد مبتلایان به کرونا به دلیل داشتن زمینه چاقی است .
مدیر گروه بهبود تغذیه جامعه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اظهار اینکه قرنطینه خانگی و مصرف مواد غذایی شیری عامل افزایش ۴۴ درصدی اضافه وزن شده است، افزود: بدنبال کاهش قدرت خرید مردم بالغ بر ۷ درصد مردم ‌توان خرید نان و برنج را ندارند.
وی با بیان اینکه نا امنی غذایی امروز به مرز نگرانی رسیده است، ادامه داد: به منظور افزایش امنیت غذایی در سطوح مختلف جامعه با ائمه جماعات و همچنین خیران جلسه گرفتیم‌و مقرر شد به طور جدی ۱۵۰۰ خیریه در استان را وارد حوزه رفع  نا امنی غذایی کنیم.
وی گفت: اینکه گفته میشود مصرف یکسری از مواد غذایی در رفع کرونا  معجزه میکند شایعه است و برای افزایش سیستم ایمنی بدن نیاز به مصرف تمام ریز مغذی ها داریم.
منوچهری نائینی تصریح کرد:  ارتقا و نگرش و عملکرد جامعه در خصوص تغذیه سالم و
افزایش آگاهی سیاست مداران و مسئولان مرتبط با غذا و تغذیه در خصوص اهمیت توجه به مقوله غذا از اقداماتی است که باید انجام بگیرد

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41