امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 676

 نیمی از شرکت های صادرکننده تجهیزات پزشکی کشور، در اصفهان هستند

مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی کشور گفت: 50 درصد شرکت های فعال در زمینه صادرات تجهیزات پزشکی کشور در اصفهان قرار دارند.

 محمود بیگلر در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان (اصفهان هلث) با اشاره به کیفی بودن محصولات این استان و توانمندی شرکت های تولیدکننده اظهار داشت: در حال حاضر ارزش تولیدات داخلی تجهیزات پزشکی کشور، بالغ بر 750 میلیون دلار است که با این حجم تولید باید در زمینه صادرات بسیار فعال تر از این عمل می شد.

وی به سیر صعودی افزایش تولیدات این حوزه طی چند سال اخیر اشاره کرد و گفت: چنان چه با همین روند، ادامه فعالیت داده و برنامه ریزی خوبی داشته باشیم، می توانیم شرکای خارجی را جذب بازار ایران کرده و بازار رقابت را از واردات خالی کنیم.

بیگلر، تأکید کرد: البته در حال حاضر نیز بخش عمده ای از نیاز کشور به وسیله شرکت های داخلی تأمین می شود.

مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی کشور، اظهار داشت: اندک شرکت هایی هستند که توانسته اند خود را با مدل جهانی و با فرمول های برون مرزی، هماهنگ کنند و این یکی از مشکلات جدی حوزه صادرات است که به برنامه ریزی کافی نیاز دارد.

وی یکی از دلایل اصلی برپایی این نمایشگاه ها را کمک به حل نقاط ضعف صادراتی عنوان کرد و ادامه داد: چنان چه در این نمایشگاه ها نتوان مراوده های بین المللی داشت، نمی توانیم ادعا کنیم که به هدف خود رسیده ایم.

مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی کشور اعلام کرد: در چند سال اخیر چند شرکت بزرگ تولیدکننده تجهیزات را ملزم کردیم که 30 تا 40 درصد محصولات خود را صادر کنند که امیدواریم این روند در سال های آینده افزایش داشته باشد.

وی همچنین از امضای تفاهم نامه این اداره کل با معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری در زمینه دریافت تسهیلات، وام های بلاعوض و حمایت شرکت ها خبر داد و گفت: رتبه بندی شرکت های حایز صلاحیت دریافت این حمایت ها تا پایان سال انجام می شود تا بتوان حضور فرآورده های کیفی ایران را در سطح بازار منطقه و جهان شاهد بود.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان: دولت یازدهم نظام سلامت را متحول کرد

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: هر اختراعی که در حوزه تجهیزات پزشکی در کشورهای دیگر تولید می شود با فاصله کمی در ایران ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، دکتر غلامرضا اصغری در افتتاح دوازدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی اصفهان( اصفهان هلث)، با تأکید بر این که ایران در زمینه تجهیزات پزشکی از سایر کشورها عقب نیست، افزود: دولت یازدهم نظام سلامت کشور را متحول کرد.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید از ابتدا نگاه ویژه ای به حوزه درمان و سلامت داشت و به همین دلیل شاهد سرمایه گذاری های خوبی در حوزه تجهیزات پزشکی، به روز شدن آن ها و تسهیل دسترسی پزشکان به این تجهیزات بودیم.

اصغری اظهار داشت: در حال حاضر، بیمار تنها 6 درصد هزینه های تجهیزات پزشکی را تقبل می کند و بخش عمده این هزینه را بیمارستان های دولتی بر عهده گرفته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به تأثیر برپایی این نمایشگاه ها اشاره و ابراز امیدواری کرد: با توسعه تولیدات این حوزه به طور کامل از واردات بی نیاز شویم.

 

همزمانی نشست مدیران تجهیزات پزشکی کشور با نمایشگاه اصفهان هلث، نشان از اعتبار این نمایشگاه دارد

 

مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گفت: به اذعان بسیاری از مسوولان، متخصصان و صاحب نظران، نمایشگاه اصفهان هلث، پس از نمایشگاه ایران هلث که هر ساله در پایتخت کشور برگزار می شود، معتبرترین و کیفی ترین رویداد حوزه پزشکی است.

به گزارش واحد رسانه شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان، رسول محققیان در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان، اظهار داشت: کیفیت این نمایشگاه سبب گردید بیست و چهارمین نشست مسوولین تجهیزات پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در این دوره همزمان با نمایشگاه پزشکی اصفهان برگزار گردد که در نوع خود رخداد و دستاوردی بزرگ و کم سابقه بوده و حکایت از اعتماد ارزشمند مسوولان کشور به نمایشگاه پزشکی اصفهان دارد.

وی ادامه داد: هدف غایی از برگزاری نمایشگاه های تخصصی این حوزه نیز، ارج نهادن به تولیدکنندگان داخلی و تلاشگرانی است که با تجهیزات به روز و استاندارد، اطمینان خاطری ارزشمند برای پزشک و بیمار به ارمغان آورده و علاوه بر آن، امکان پیشگیری و کاهش تحمیل هزینه های گزاف بخش درمان به اقتصاد کشور را مهیا می سازند.

محققیان اضافه کرد: خوشبختانه حوزه پزشکی در سال های اخیر به کمک اجرای طرح تحول سلامت، معماری دوباره ای را در ابعاد مختلف تجربه کرد چراکه توجه به بخش سلامت و درمان، به منزله دارا بودن جامعه ای سالم، پویا و با اثربخشیِ بالا است.

گفتنی است دوازدهمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی اصفهان 15 تا 18 دی ماه همزمان با بیست و چهارمین همایش مسوولان تجهیزات پزشکی سراسر کشور برگزار شد.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41