امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 762

 هشدار: داعش به فناوری تولید گاز خردل دست یافت

 یک مقام عالی رتبه ی 'سازمان منع سلاح های­ شیمیایی' هشدار داد، اعضای داعش به فناوری ساخت گاز خردل دست یافته اند و به راحتی می توانند از این ماده کشنده در حملات خود استفاده کنند.


فیلیپ دنیه مدیر بخش راستی آزمایی سازمان منع سلاح های شیمیایی که مقر آن در پاریس است در این باره گفت: دستیابی اعضای گروه داعش به فناوری استفاده از گاز کشنده خردل بسیار خطرناک است. برخی از اعضای داعش که از سوریه باز می گردند (به کشورهای محل زادگاهشان)، پس از یادگیری چگونگی استفاده از مواد سمی در مناطق جنگی، می توانند دست به حملات با گاز خردل بزنند.

وی گفت: جدید ترین تحقیقات مشترک سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیایی که ماه گذشته (اکتبر) منتشر شد، نشان می دهد که اعضای داعش در سوریه و عراق به مراتب از گاز خردل استفاده کرده‌اند.

فیلیپ دنیه افزود: آنچه که ما را پیش از حد نگران کرده است و ما هنوز پاسخی برای آن نیافته ایم، چگونگی برخورد با افرادی از داعش است که به راحتی می توانند گاز خردل بسازنند. آنها می توانند به کشورهای ما بیایند و با استفاده از فناوری بسیار ساده، ما را در کشور خودمان مورد حمله قرار دهند.

چندی پیش مرکز تحقیقات 'IHS' آمریکا در گزارشی فاش کرد که گروه تروریستی داعش 71 بار از سلاح های شیمیایی در حملات خود به عراق و سوریه از سال 2014 میلادی تاکنون، استفاده کرده است.

در گزارش مرکز تحقیقات 'IHS' آمده است که تروریست های داعش در حملات خود به سوریه و عراق، دست کم 52 مرتبه از سلاح های شیمیایی استفاده کرده اند؛ 19 مورد دیگر نیز در اطراف شهر موصل عراق ثبت شده است.

کارشناسان مرکز یاد شده احتمال می دهند که تروریست های داعش در نبرد موصل نیز از گاز کلر و خردل علیه غیرنظامیان و نظامیان که در عملیات آزادی سازی این شهر حضور دارند، استفاده کنند.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41