امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 4
 تعداد بازدید - 2215

 هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال؛ سایپای بحران زده به سد فولادی نکو خورد/ دوئل شاگردان استراماچونی و یحیی/ تقابل پرسپولیس با ذوبی‌ها در سومین فینال علی منصور

هفته سیزدهم لیگ برتر عصر امروز چهارشنبه با برگزاری ۲ بازی در تهران و جم آغاز می‌شود.

 باخبرباش :  هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه این هفته برگزار می‌شود.

شکستن سد فولادی، راه فرار سایپا از بحران/ بی پول‌های جم در اندیشه شکست ماشین سازی

سایپا تهران- فولاد خوزستان/ چهارشنبه ۱۳ آذر/ ساعت ۱۵:۱۵ دقیقه/ ورزشگاه پاس قوامین (دستگردی)

شاگردان ابراهیم صادقی در تیم سایپا که ۹ بازی اخیرشان را بدون برد و هشت دیدار آخر خود را بدون به ثمر رساندن گل به اتمام رسانده اند، برای فرار از این بحران با تیم سخت کوش فولاد مواجه می‌شوند.

تیم جواد نکونام هم پس از ۲ باخت متوالی از پرسپولیس و ذوب آهن، با برتری مقابل گل گهر سیرجان بار دیگر به روند خوبش بازگشت. فولاد اکنون با ۱۹ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس و بیشتر نسبت به صنعت نفت در جایگاه پنجم لیگ قرار دارد.

تیم جوان ابراهیم صادقی هم فاصله زیادی با تیم‌های قعرنشین ندارد و با ۱۰ امتیاز سیزدهم است. فولاد در صورت برتری مقابل سایپا و امتیاز از دست دادن پرسپولیس به رتبه چهارم صعود می‌کند و باخت به نارنجی پوشان پایتخت هم احتمال دارد سرخ پوشان اهوازی را حتی تا رده هشتم پایین آورد.

شکستن سد فولادی، راه فرار سایپا از بحران/ بی پول‌های جم در اندیشه شکست ماشین سازی

در سوی مقابل سایپا در صورت بردن تیم اهوازی برای رسیدن به رتبه دهم باید منتظر باخت پیکان و توقف ذوب آهن و نساجی بماند.

۲ تیم در این دیدار بازیکن محرومی ندارند، اما مجید علیاری به دلیل پارگی رباط صیلبی نمی‌تواند خودروسازان را برابر فولاد همراهی کند. البته نکو هم باید به همین دلیل قید استفاده از فرزاد جعفری، سینا مریدی و میثم دورقی را بزند.

داور: پیام حیدری

کمک ها: سعید قاسمی – سیدیعقوب حجتی

کمک داوران اضافی: محمدحسین ترابیان – حامد سیری

داور چهارم: محسن بابایی

ناظر: اسماعیل صفیری

پارس جنوبی جم- ماشین سازی تبریز/ چهارشنبه ۱۳ آذر/ ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه/ ورزشگاه تختی جم

ماشین سازان تبریزی پس از بردن سایپا ۱۵ امتیازی شده و خود را به رده نهم رساندند و برای ثبت پنجمین بازی متوالی بدون شکست و هت تریک در برد‌های متوالی شان به مصاف پارس جنوبی جم می‌روند. تیمی که بحران‌های مالی اش کار را به جایی رسانده که فراز کمالوند به صورت رسمی اعلام کرده است در پایان نیم فصل از جمع جمی‌ها جدا می‌شود.

پارس که با ۹ امتیاز در رتبه چهاردهم جای دارد، برای اینکه طلسم نبردن هایش به ۹ بازی نرسد، به سه امتیاز این دیدار خانگی نیاز مبرمی دارد و از این طریق می‌تواند خود را حتی تا رده دهم بالا بکشد. هرچند باخت به تیم رسول خطیبی تغییری در وضعیت تیم جنوبی ایجاد نمی‌کند، اما این نتیجه می‌تواند سبب صعود ماشین سازی به رده هشتم شود. البته به شرطی که تراکتور در بازی با تیم قعرنشین شاهین ببازد. رده نهمی تیم تبریزی هم تنها با برتری پیکان مقابل صنعت نفت به خطر می‌افتد.

جفرسون ده خسوس و مسیح زاهدی، ۲ بازیکن مصدوم ماشین سازی هستند که احتمال غیبت شان