امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3820

 همکاری جدید ایران و تایلند

شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی نفت تایلند، تفاهم‎نامه همکاری مشترکی برای مطالعه توسعه سه میدان نفتی چنگوله، دالپری و بلال امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت ملی نفت، تفاهم‌نامه همکاری میان غلامرضا منوچهری، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران و «پراپات سوپون‌پونگ‌پیپات» معاون اجرایی شرکت ملی نفت تایلند (PTTEP) امروز امضا شد.

بر اساس توافق انجام گرفته بین شرکت نفت ایران و تایلند، مطالعات توسعه سه میدان نفتی چنگوله، بلال و دالپری به این شرکت تایلندی واگذار شده است.

غلامرضا منوچهری، در آئین امضای این تفاهم‌نامه گفت: مطالعه این میدان‌ها به شرکت‌های دیگری نیز سپرده شده است و شرکت ملی نفت تایلند هم، ٦ ماه فرصت دارد تا نتایج مطالعات خود و طرح‌های پیشنهادی را برای توسعه این سه میدان، به شرکت ملی نفت ایران ارائه دهد.

این مقام مسئول با اشاره به الگوی جدید قراردادهای نفتی و طولانی مدت بودن دوره عملیاتی در این قراردادها، افزود: پیش نویس قرارداد نیز در اختیار شرکت PTTEP قرار خواهد گرفت.

معاون شرکت ملی نفت تاکید کرد: این شرکت تایلندی باید از همه توان کارشناسی خود برای مطالعه میدان‌های یاد شده استفاده کند.

وی، به سابقه فعالیت‌های شرکت PTTEP اشاره کرد و گفت: این شرکت در ١٤ نقطه جهان فعالیت می‌کند و سال‌ها پیش در حوزه‌های اکتشاف، با ایران نیز همکاری داشته است.

«پراپات سوپون‌پونگ‌پیپات»، معاون اجرایی شرکت ملی نفت تایلند هم یادآور شد: این تفاهم‌نامه به مشارکت راهبردی و بلندمدت با شرکت ملی نفت ایران منتهی خواهد شد.

این مقام تایندی، افزود: همه توان خود را در مطالعه این میدان‌ها به‌کار می گیریم و بر این اساس، پیش‌بینی می‌شود این تفاهم‌نامه حداقل در یکی از میدان‌ها به امضای قرارداد بینجامد.

منبع خبر :  مهر
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41