امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 326

 هنر و تجربه به سیتی سنتر رفت/فعالیت سالن سوره برای تئاتر

مهدی احمدی فر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با دلیل تعطیل شدن پخش فیلم‌های سینمای هنر و تجربه در سالن سوره حوزه هنری اصفهان اظهار داشت: با توجه به رویکرد جدید حوزه هنری در راستای حمایت از تئاتر و ایجاد تئاتر کودک و با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای برگزاری برنامه‌های نقد فیلم ما فضای کمی در اختیار داشتیم.

وی افزود: با توجه به اینکه قرارداد برپایی هنر و تجربه در سینما سوره تا انتهای سال ۹۶ بود با دوستان مسئول صحبت کردیم که در صورت امکان جابجا شوند که در نهایت با مهلت یکی دو ماهه سالن را به ما تحویل دادند.

امکان تمرین و اجرای تئاتر تمام گروه‌های نمایش در سالن سوره

رئیس حوزه هنری استان اصفهان با بیان اینکه این سالن هر روز برای تمرین گروه‌های تئاتر و اجرای نمایش استفاده می‌شود، ابراز داشت: همچنین یک روز در هفته به شکل ثابت برنامه‌های نقد فیلم‌های روز دنیا را در روزهای یک شنبه در این سالن برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: اکنون به هدف خود در راستای حمایت از تئاتر و گروه‌هایی که مکانی برای تمرین و اجرای نمایش نداشتند دست یافتیم و سالن سوره را در ارتباط با پخش و نقد فیلم‌های روز دنیا نیز  فعال کردیم.

احمدی فر در ارتباط با سرنوشت سینمای هنر و تجربه با این اقدام نیز ابراز داشت: ما در ابتدا، پخش فیلم‌های سینمای هنر و تجربه را به یکی دیگر از سالن‌های پردیس سینمایی چهارباغ منتقل کردیم و سپس متولیان هنر و تجربه از پایتخت برای پخش این نوع فیلم در سالن سینمای سیتی سنتر برنامه‌ریزی کردند.

مشکلات اقتصادی افتتاح سینما ساحل را به تعویق انداخت

وی در ارتباط با دلیل به اتمام نرسیدن پردیس سینمایی ساحل تا زمان اجرای برگزاری جشنواره کودک و نوجوان نیز ابراز داشت: مشکلات اقتصادی ایجاد شده در کشور تا حدودی زمان افتتاح این سینما را عقب انداخته است؛ البته تنها بخشی از کارهای مربوط به نما و تجهیز سالن مانند قرار دادن صندلی‌ها باقی مانده است.

رئیس حوزه هنری استان اصفهان ابراز داشت: ما تمام تلاش خود را کردیم که افتتاح این سینما با سی و یکمین جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوانان همزمان شود اما امکان پذیر نشد و احتمالا در نیمه مهرماه شاهد افتتاح غیر رسمی آن هستیم.

منبع خبر :  مهر
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41