امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 3406

 وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها نسبت به ریختن زباله‌ها به رودخانه‌ها اخطار دهد

نماینده مردم شهرستان های نایین و خوروبیابانک به مجلس دهم با انتقاد از اقدام غیراصولی برخی بیمارستان‌ها در امحای زباله‌های این مراکز، گفت: این مهم نظارت بیش از پیش وزارت بهداشت را می‌طلبد تا با پیگیری مانع از بروز تخلفات در این زمینه شود.

 

به گزارش باخبرباش ،عباسعلی پوربافرانی، درباره اخطار وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها درباره ریختن زباله‌ها در رودخانه‌، افزود: بیمارستان‌ها از دستگاه‌های زباله سوز بر اساس استانداردهای موجود استفاده می‌کنند اما ممکن است در برخی موارد مراکز درمانی دفن زباله‌ها را به صورت غیر اصولی انجام دهند که این مهم نظارت بیش از گذشته وزارت بهداشت را می‌طلبد تا با پیگیری انجام شده مانع از تخلفات شوند.

نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: زباله های بیمارستانی خطرات خاص خود را دارند و باید از روش های مناسب امحا برای دفن آن استفاده کرد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اگر بخواهیم به موضوع نحوه دفن زباله های بیمارستانی بپردازیم به طور قطع ارگان‌های مختلف درگیر خواهند شد و اگر این زباله‌ها وارد رودخانه شوند بدون شک محیط زیست نیز باید پاسخگو باشد اما مسئولیت نحوه امحای زباله ها توسط بیمارستان ها جزو مواردی است که باید حتما از سوی وزارت بهداشت پیگیری و دنبال شود.
پوربافرانی افزود: وزارت بهداشت باید نقش اساسی را ایفا کرده تا زباله های بیمارستانی به نحو صحیحی امحا شوند اما نقش نظارتی سازمان محیط زیست انکارناپذیر است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به خطرات ناشی از دفن غیراصولی زباله های بیمارستانی اشاره کرد وگفت: قطعا زباله خانگی با زباله های بیمارستانی متفاوت بوده و خطرات آن بسیار مشخص است؛ زباله های بیمارستانی ممکن است موجب مشکلات زیست محیطی شود که خسارت آن جبران ناپذیر باشد از سویی دیگر ممکن است باعث انتقال عفونت های بیمارستانی نیز شود که همین موارد می طلبد نظارت جدی بر نحوه امحای آن صورت گیرد.
پیش از این رییس گروه بهداشت محیط بیمارستان‌ها و نظارت بر کنترل پسماندهای بیمارستانی وزارت بهداشت با بیان اینکه عدم مدیریت صحیح بهداشت محیط بیمارستان‌ها به انتقال و انتشار عفونت‌های بیمارستانی منجر خواهد شد، گفت:‌ وزارت بهداشت  باید به بیمارستان‌ها نسبت به ریختن زباله‌های خود به رودخانه‌ها اخطار دهد و سازمان حفاظت محیط زیست نیز به عنوان ناظر عالی در این زمینه با بیمارستان‌های متخلف برخورد کند.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41