امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 678

 وزیر امور خارجه پیشین فرانسه نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2017 شد

خبرگزاری فرانسه روز جمعه نوشت، این سیاستمدار حزب راست در تارنمای خبری «20 دقیقه» نامزدی خود را در انتخابات سال آتی اعلام کرد.
آلیوت ماری در آئین اعلام نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری، چشم اندازی برای احیای فرانسه برای هر فرانسوی ترسیم کرده است.
وی اعلام کرده است: «گلیست»های فرانسه (هواداران جمهوری پنجم فرانسه که شارل دو گل رئیس جمهوری فقید این کشور در سال 1958 بنیان نهاد) نمی خواهند وی در انتخابات درون حزبی آنها شرکت کند و علت این امر را همخوان نبودنش با روح این جناح می دانند.
آلیوت ماری اظهار کرد: رقابت های درون حزبی جناح راست یک موفقیت کمی بود و من متاسفم که دستاوردی برای بهبود زندگی سنتی مردم فرانسه نداشت.
وی تاکید کرد: ما نیاز به چشم اندازی بلند مدت، طرحی منسجم و بزرگ برای مقابله با چالش ها داریم.
آلیوت ماری یادآوری کرد: من با «فرانسوا فیون» در بسیاری حوزه ها که برگرفته از «گلیسم» است، موافق هستم.
وی با بیان اینکه خواستار آزادی شرکت ها برای رقابت خارجی است، گفت: اما فکر می کنم که در جهان کنونی دولت در این زمینه نقش ایفا می کند.
به گفته این نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه، دولت باید به فرانسوی ها اطمینان دهد که برای یک یک آنها آزادی و موفقیت فراهم می کند.
وی ادامه داد: من فکر می کنم که تمام سئوالات اساسی جامعه باید در یک همه پرسی بررسی شود.
میشل آلیوت ماری تاکنون چندین بار به سمت های وزارت در دولت های «ژاک شیراک» و «نیکولا سارکوزی» رسیده و مسئولیت وزارتخانه هایی همچون دفاع، کشور، دادگستری و امور خارجه را در سال های 2002 تا 2011 بر عهده داشته است.
براساس انتخابات مقدماتی درون حزبی فرانسه، تاکنون نامزدی شخصیت هایی همچون «فرانسوا فیون» به عنوان نامزد جمهوریخواهان از حزب راست و میانه و «مارین لوپن» از حزب راستگرای جبهه ملی در انتخابات ریاست جمهوری 2017 این کشور قطعی شده است.
رئیس جمهوری فرانسه هر پنج سال و با رای مستقیم مردم انتخاب می شود و بر پایه زمان بندی مشخص شده توسط « برنار کزنوو» وزیر کشور فرانسه، انتخابات ریاست جمهوری این کشور در روزهای 23 آوریل و هفت می 2017 (3 و 17 اردیبهشت 96) برگزار می شود.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41