امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 4594

 وزیر خارجه انگلیس خواهان آتش بس فوری در حلب سوریه شد

وزیر خارجه انگلیس خواهان برقراری یک آتش بس فوری در شهر حلب سوریه شده و گفت: فاجعه انسانی این شهر را تهدید می‌کند.

به گزارش باخبرباش  به نقل از خبرگزاری فرانسه، بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس در اظهاراتی از روسیه و ایران خواست تا با استفاده از نفوذشان بر بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه جلوی حملات در شهر حلب را بگیرند. طی روزهای اخیر گروه‌های شورشی سوری در شهر حلب تمامی اراضی تحت کنترل خود واقع در شرق حلب را از دست داده‌اند.

بوریس جانسون در بیانیه‌ای گفت: من از کسانی که دارای نفوذ بر حکومت سوریه هستند به ویژه روسیه و ایران می‌خواهم تا از این نفوذ خود برای پایان دادن به حملات ویرانگر در شرق حلب استفاده کرده و تضمین کنند که طرح انسانی سازمان ملل برای شهر حلب بتواند اجرا شود.

وی عنوان کرد: حملات در شهر حلب تهدید یک فاجعه انسانی را به وجود آورده است. در دو هفته گذشته گزارش‌ها حاکی از کشته شدن صدها غیرنظامی در حلب بوده‌اند و هزاران تن نیز بر اثر حملات در روزهای گذشته آواره شدند.

بوریس جانسون اظهار داشت: ما نیازمند یک آتش بس سریع در شهر حلب و دسترسی فوری عاملان بی طرف انسانی به این شهر برای تضمین حفاظت از غیر نظامیان آسیب پذیری که از درگیری‌ها فرار می‌کنند،‌هستیم . اینها جزو ملزومات انسانی هستند.

جانسون گفت: هر کسی که در حملات در حلب دست داشته باشد طبق قوانین انسان‌دوستانه بین‌المللی مسئول حفظ جان غیر نظامیان است.

وی مدعی شد حکومت بشار اسد در جاهای دیگر از تاکتیک محاصره و بمباران برای وادار کردن به تسلیم استفاده می‌کند. این نیز باید متوقف شود.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41