امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 773

 وضعیت کنونی شبکه نمایش خانگی با گذشته قابل قیاس نیست

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی فروش آثار شبکه نمایش خانگی را نشان از استقبال مخاطبان از این رسانه دانست و گفت: شبکه نمایش خانگی از رقبای خود مخصوصا تلویزیون پیشی گرفته‌ است.

علیرضا تابش درباره ارتقای سطح کیفی شبکه نمایش خانگی به ایسنا گفت: این رسانه در شرایط فعلی با خانواده‌ها ارتباط مستقیمی دارد، به خانه‌های بیشتر مردم راه یافته و با استقبال مورد قبولی مواجه شده است.

او تاکید کرد: شبکه نمایش خانگی روند رو به رشدی داشته و وضعیت کنونی آن با گذشته قابل قیاس نیست.

مدیرعامل بنیاد فارابی با مقایسه جذب مخاطب شبکه نمایش خانگی با تلویزیون، توضیح داد: مخاطب نمایش خانگی  بیشتر در محیط خانه و خانواده تعریف می‌شود و استقبال از این رسانه در بین اقشار و گروه‌های اجتماعی مختلف در سال‌های اخیر روند روبه رشدی داشته است.

این مدیر فرهنگی ادامه داد: این رسانه توانسته هم در سطح تک ویدئوها و هم در سطح مجموعه‌های ویدئویی در قالب آثار نمایشی و برنامه‌های موضوعی مختلف، رقابت خوبی با تلویزیون داشته باشد و مخاطب خاص خود را پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در برخی دوره‌ها حتی شاهد بودیم شبکه نمایش خانگی از رقبای خود مثل صدا و سیما پیشی گرفته است، گفت: همین امر سبب شده فعالان این عرصه به ظرفیت‌ها و امکانات شبکه نمایش خانگی بیشتر توجه کنند.

تابش افزود: حضور و فعالیت شماری از بزرگان و مفاخر سینمای ایران در این عرصه از جمله حسن فتحی و داود میرباقری با خلق آثاری موقر و تاثیرگذار ثبات و اطمینان را برای مخاطب و این رسانه همراه دارد.

وی همچنین درباره ارتباط اقتصادی شبکه نمایش خانگی با سینما، تصریح کرد: با بررسی میزان فروش عرصه‌های سینما و نمایش خانگی در چندسال اخیر متوجه می‌شویم این دو رسانه رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند.

تابش با اشاره به آمارهای منتشر شده در زمینه فروش آثار سینمایی در شبکه نمایش خانگی، گفت: فیلم‌هایی که در اکران با استقبال مخاطبان همراه بودند، در توزیع شبکه نمایش خانگی نیز با اقبال قابل توجهی روبرو شدند.

این مدیر سینمایی درباره اهمیت برگزاری جشنواره فیلم یاس، خاطر نشان کرد: برگزاری این جشنواره نشانه بالندگی و پویایی شبکه نمایش خانگی است و این جشنواره هم مثل هر جشنواره دیگری یک فرصت برای سینما محسوب می‌شود.

تابش افزود: جشنواره‌ها محل عرضه، نقد و بررسی  فعالیت‌ها و تولیدات یکساله است و این روند می‌تواند در ارتقا سطح کمی و کیفی محصولات شبکه نمایش خانگی تاثیر داشته باشد.

مدیرعامل فارابی با بیان اینکه جشنواره فیلم یاس از رخدادهای مهم هنری محسوب می‌شود، ادامه داد: برنامه ریزی‌های اصولی و هدفمند، انتخاب‌های صحیح، داوری‌های هوشمندانه و هدایتگر متناسب با نیازهای مخاطب می‌تواند تاثیر زیادی در تلاش‌های فعالان این عرصه داشته باشد.

چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم یاس به دبیری سید مصطفی ابطحی از 22 تا 27 آذرماه در شهر رامسر برگزار می‌شود.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41