امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2124

 ویژگی های کرونای جهش یافته از زبان جهانپور

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برخی اطلاعات جدید در خصوص جهش یافتگی ویروس کرونا را اعلام کرد.

کیانوش جهانپور بعد از ظهر امروز سه شنبه در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در خصوص جهش ژنتیکی ویروس کرونا اظهار کرد: یکی از جهش‌های ژنتیکی که در ویروس کرونا رخ داده است، افزایش قدرت سرایت آن است.
وی افزود: لزوماً این شاخه و نوع جهش یافته کرونا در همه کشورها شناسایی نشده است و بیشتر در اروپا دیده شده است و مواردی از آنکه در کشورهای غیر اروپایی نیز شناخته شده است، افراد به اروپا سفر کرده‌اند.
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: طبق آخرین داده‌ها فرضیه بر این است که نوع جهش یافته ویروس کرونا در اروپا ایجاد شده است و نتیجه گردش این ویروس در اروپا جهت یافتگی آن است.
وی اضافه کرد: نوع جهش یافته ویروس کرونا لزوماً تهاجمی‌تر از قبل نشده است و حال بیماران وخیم‌تر نمی‌کند و صرفاً سرعت و قدرت انتشار آن افزایش پیدا کرده است.
جهانپور تصریح کرد: جهش یافتگی کرونا تأثیری بر روش‌ها و توصیه‌های پیشگیری از بیماری و کنترل این بیماری ندارد و همچنان توصیه‌ها از جمله شستن مکرر دست‌ها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در هرگونه از تجمعات بر قوت خود باقی ست.
وی در خصوص لزوم استفاده همگانی جامعه از ماسک گفت: استفاده از ماسک فعلاً مصونیت و واکسنی است که در اختیار همه ما است و امیدواریم با پیوستن همه مردم به پویش من ماسک می‌زنم بتوانیم بیش از ۹۵ درصد میزان ابتلاء به این بیماری را در کشور کاهش دهیم.
 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41