امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 1056

 پاکسازی کامل محله های شرقی حلب آخرین گام ارتش سوریه

 منابع میدانی اعلام کردند که ارتش سوریه و نیروهای مقاومت، پس از آزادسازی محله الصالحین و الجدیده تا پاکسازی کامل بخش شرقی شهر حلب فقط هشت محله دیگر را درپیش دارند.
اکنون ارتش سوریه عملیاتی را از چهار محور برای پاکسازی محله های بستان القصر، الکلاسه، الانصاری، المشهد، کرم الدعدع، السکری، النزهه و شیخ سعید آغاز کرده است.
نیروهای عملیاتی از سمت بیمارستان چشم نیز با عبور از محله صفصافه خود را به نیروهای محافظ قلعه تاریخی حلب رساندند و براین اساس فقط کمتر از 8 کیلومتر مربع از محله های شرقی حلب دراختیار تروریست هاست.
ارتش سوریه صبح چهارشنبه نیز محله های اغیور، باب الحدید، الفرافره، صفصافه را پاکسازی کرد و تروریست های موجود در این مناطق به سوی محله های جنوبی عقب نشینی کردند.
ارتش سوریه عملیات جدید خود را برای آزادسازی حلب در تاریخ 15 نوامبر (25 آذر) آغاز کرد و طی این مدت مناطق وسیعی را از اشغال گروه های معارض و تروریست خارج کرده است.
شرق حلب از اواسط سال 2012 میلادی در نتیجه جنگی که گروه های مخالف مسلح در سوریه به راه انداختند، به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد که به ترتیب در کنترل مخالفان و دولت سوریه قرار داشت.
سوریه چند سالی است به دلیل حضور تروریست ها که از سوی غرب و برخی کشورهای منطقه حمایت می شوند ، با بحران و جنگ روبه رو است. 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41