امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 281

 پسماندهای خطرناک را در جعبه‌های ایمنی بریزید

به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا، علی دهنویاظهارکرد: هر پسماندی که فسادپذیر باشد، شیرابه تولید کند و بو بدهد جزء پسماندهای تر محسوب و پسماند خشک اقلامی همچون کاغذ، لاک، فلز، پت، شیشه و ... است.

وی افزود: در کنار پسماندهای تر و خشک، پسماندهای ویژه و خطرناک مثل تیغ صورت تراشی، سر سرنگ، باطری موبایل در منزل تولید می‌شود که خطرناک، تیز و بُرنده هستند که در گذشته راهکاری برای جمع‌آوری آنها وجود نداشت و عموما داخل پسماندهای تر ریخته می‌شد، اما با تدابیر اندیشیده شده، جعبه‌های ایمنی برای جمع‌آوری پسماندهای خطرناک توزیع می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با بیان اینکه از ۱۵ روز پیش جعبه‌های ایمنی (safety box) زرد رنگ به عنوان پایلوت در مناطق سه، ۱۴ و ۱۵ توزیع شده تا پسماندهای خطرناک جمع‌آوری و آنالیز شود، خاطرنشان کرد: این جعبه‌ها از اواخر امسال یا اوایل سال آینده در تمام مناطق ۱۵ گانه شهر توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: طبق برآوردهای انجام شده توزیع جعبه‌های ایمنی سالانه بین سه تا چهار میلیارد تومان برای سازمان مدیریت پسماند هزینه خواهد داشت، اما برای سلامت شهر و شهروندان ارزش دارد، از این رو انتظار می رود مردم همکاری لازم را داشته باشند و اقلام مورد نظر را در این جعبه‌های ایمن قرار دهند.

دهنوی با بیان اینکه همراه با این جعبه‌ها، کیسه‌های قرمز رنگ توزیع می شود، گفت: شهروندان باید مواد عفونی، باندها، اسپری‌ها و داروهای از تاریخ گذشته را داخل کیسه‌های قرمز رنگ قرار دهند تا آنالیز شود.

وی تاکید کرد: توزیع جعبه‌های ایمنی (safety box) زرد رنگ و کیسه‌های قرمز رنگ برای نخستین بار در کشور از سوی شهرداری اصفهان و سازمان مدیریت پسماند انجام می‌شود.

منبع خبر :  ایمنا
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41