امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 610

 پشتیبانی احزاب سیاسی یمن از دولت نجات ملی

جناح‌‌های سیاسی در یمن ضمن پشتیبانی از دولت تازه تشکیل شده نجات ملی، برای کمک به این دولت برای اجرای وظایف سیاسی، اقتصادی، امنیتی و نظامی‌اش، اعلام آمادگی کرده‌اند. 
 
عبدالملک حجری، رئیس حزب کرامت یمن، نیز به نمایندگی از سوی تمامی جناح‌های سیاسی یمن تعهد خود را به شورای عالی سیاسی که ائتلافی میان جنبش مردمی انصارالله و علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور اسبق یمن به حساب می‌آید و دولت نجات ملی را معرفی کرده است، اعلام کرد. 

حجری همچنین گفت حزب او از هیچ تلاشی برای پیشبرد برنامه‌های دولت نجات ملی فروگذار نخواهد کرد.

به گزارش پرس تی وی اعضای دولت جدید یمن سه‌شنبه پس از آ‌ن‌که جنبش انصارالله و متحدانش آن‌ها را معرفی کردند، سوگند یاد کردند.

شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن دوشنبه (8 آذر) در نشستی فوق‌العاده به ریاست صالح علی الصماد ‎در صنعا، اعضای دولت نجات ملی یمن را معرفی کرد.

شورای عالی سیاسی یمن در انتهای این نشست با صدرو بیانیه‎ای اعلام کرد تشکیل دولت نجات ملی در شرایط سخت کنونی در این کشور با هدف سر‌‍و‌سامان دادن به اوضاع داخلی و مقابله با تجاوز اقتصادی، نظامی و سیاسی دشمن صورت گرفته است.

عبدالعزیز بن حبتور که اکنون به عنوان نخست‎وزیر دولت نجات ملی معرفی شده است، پیشتر فرماندار شهر بندری و جنوبی عدن در یمن بوده است و دولت جدید تحت مدیریت وی 42 وزیر خواهد داشت.
 

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41