امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 943

 پوتین: آماده گفتگو با شرکای بین‌المللی هستیم / خواهان همکاری با دولت جدید آمریکا هستیم

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنرانی سالانه خود اولویت‌های سیاست داخلی و خارجی کشورش را اعلام داشت.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری آر تی، ولادیمیر پوتین در سخنرانی سالانه خود در پارلمان این کشور اظهار داشت:مسکو آماده گفتگو با شرکای بین‌المللی است اما اجازه مداخله در منافع کشور نقض حقوق روسیه یا تصمیم‌گیری‌ها را به هیچ کس نمی‌دهد.

پوتین گفت: ما اجازه هیچ‌گونه تخطی از منافع فدراسیون روسیه را نمی‌دهیم و سرنوشتمان را خودمان رقم می‌زنیم بدون گرفتن توصیه و درخواست از کسی.  با این حال روسیه آماده مشارکت در حل مسائل جهانی در صورت نیاز است. ما مسئولیت خودمان را می‌دانیم و صادقانه در حل مشکلات جهانی و منطقه‌ای مشارکت می کنیم البته در جایی که مشارکت ما مناسب، ضروری و مورد درخواست باشد.

رئیس‌جمهور روسیه گفت که کشورش از خصومت‌های" بین‌المللی از جمله حملات و اتهامات رسانه‌ای، رسوایی دوپینگ که باعث شد ورزشکاران روس از حضور در المپیک منع شوند، آسیب زیادی دیده است. وی تاکید کرد: ما باید از خودمان در برابر این حملات دفاع کنیم. 

وی گفت که روسیه نگران گسترش تنش‌ها و درگیری‌ها در کشورهای مختلف جهان، حتی کشورهای با ثبات نظیر اروپا است.

رئیس‌جمهوری روسیه درباره بحث آزادی بیان تأکید کرد: هیچ کس نمی‌تواند مردم را از تفکر و ابراز عقیده آزادانه درباره سیاست، رسانه و دیگر موضوعات منع کند.زمانی که درباره آزادی صحبت می‌کنیم، هیچ کس نباید سنت‌های ملی را نقض کند و در عین حال واکنش تهاجمی نیز غیرقابل قبول است.

وی با درخواست گفتگوی صادقانه و باز نمایندگان با مردم گفت: نمایندگان قبل از هر تصمیم گیری باید صادقانه و باز با مردم گفتگو کنند . خودتان را در دفاترتان پنهان نکنید از اینکه با مردم حرف بزنید یا دیدار کنید نترسید،   

رئیس‌جمهوری روسیه درباره توان نظامی این کشور نیز گفت: در سال‌های گذشته سامانه‌های دفاعی خود را به حدی توسعه داده‌ایم که بخش دفاعی روسیه به عنوان یک الگو برای دیگر کشورها مطرح شده است.

وی همچنین از تمایل کشورش برای همکاری با دولت جدید آمریکا سخن گفت و اظهار داشت: قطع روابط خطرناک است و می‌تواند منجر به یک فاجعه شود .وی با تأکید بر اینکه روسیه به دنبال دشمن نیست بلکه به دوست نیازمند است، افزود: روسیه و آمریکا باید به مسائل منطقه و مسائل جهانی بپردازند، چرا که این دو کشور مسئول امنیت بین‌المللی هستند.

پوتین روابط با چین را مدلی برای روابط بین‌المللی در کل دانست که براساس احترام و منافع است.

رئیس‌جمهور روسیه روابط با هند را شراکتی استراتژیک، بسیار باارزش و در حال توسعه ارزیابی کرد.

پوتین با تقدیر از عملیات‌های نظامی روسیه در سوریه گفت: ارتش روسیه در جنگ با تروریست‌ها در سوریه موفقیت‌های بزرگی کسب کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: ما به گفتگوی دوستانه و برابر در امور بین‌المللی متعهد هستیم ما برای مذاکره جدی درباره ایجاد یک سیستم باثبات در امور بین‌المللی برای قرن 21 آماده ایم.

پوتین در سخنانی با اشاره به تنش‌های کنونی با ناتو و اتحادیه اروپا گفت: متاسفانه در این راستا دهه‌های پس از جنگ سرد هدر شدند. روسیه برای ایجاد امنیت و توسعه نه تنها در برخی کشورها بلکه همه کشورها و همه مردم براساس قوانین بین‌المللی و تنوع جهانی آماده است. 

رئیس جمهور روسیه تصریح کرد: سیاست روسیه در خاورمیانه فرصت طلبانه یا پاسخی به بد شدن روابط با آمریکا نیست بلکه براساس طرح‌های روسیه برای توسعه دراز مدت است.  یک بار دیگر تاکید می‌کنم سیاست فعال شرقی روسیه براساس ملاحظات فرصت طلبانه امروزی تعریف نشده است یا حتی به دلیل سرد شدن روابط با آمرکیا یا اتحادیه اروپا نیست بلکه براساس منافع ملی و گرایشان توسعه جهانی است.     

وی در سخنان خود از  آمریکا خواست برای جنگ با تروریسم به روسیه بپیوندد. وی گفت: امیدواریم نیروهای ما با آمریکا در جنگ با تهدید واقعی، تروریسم جهانی متحد شوند. 

رئیس‌جمهور روسیه همچنین بر لزوم تقویت "قوانین منع  تولید و تکثیر" تاکید کرده و گفت: تلاش‌ها برای برهم زدن تعادل استراتژیک به شدت خطرناک است و می‌تواند منجر به فاجعه جهانی شود.  

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41