امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2205

 پیشنهاد مجلس به سازمان سنجش برای داوطلبان کنکور مناطق سیل‌زده

باخبرباش به نقل از تسنیم لاشکی  نماینده مجلس  با اشاره به درخواست تعدادی از نمایندگان برای تعویق برگزاری کنکور سال 98 ، گفت: این موضوع اخیراً در کمیسیون با حضور رئیس سازمان سنجش و پذیرش بررسی شد و با به تعویق افتادن کنکور مخالفت شد.

وی با بیان اینکه تعویق برگزاری کنکور عاقلانه نبود، ادامه داد: به دلیل اینکه یک میلیون و دویست هزار داوطلب کنکور برای سال 98 ثبت‌نام کرده‌اند و از این تعداد تنها 60 هزار نفر در سیل آسیب دیده‌اند و به خاطر این افراد نمی‌توان برنامه‌ آن یک میلیون نفر را  بر هم زد.

نماینده نوشهر و چالوس در مجلس تصریح کرد: این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که پیش از این کنکور ارشد، آزمون دستیاری پزشکی، پیراپزشکی به تعویق افتاده بود و تنها برای برگزاری این آزمون‌ها یک قرنطینه وجود دارد که به تعویق افتادن این کنکورها مشکلاتی را نیز در زمینه قرنطینه ایجاد کرده است.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام اینکه نمایندگان پیشنهاد دادند که کنکور شهریور ماه برگزار شود که این تاریخ مناسب نبود، افزود: اگر این اتفاق رخ می‌داد اعلام نتایج و ثبت‌نام‌ها به اواخر آبان منجر می‌شد و عملاً در نیم ترم اول سال تحصیلی امکان‌ پذیرش دانشجو وجود نداشت ما حتی در زمان جنگ تحمیلی هم برگزار کنکور و جذب دانشجو را به تعویق نیانداخته بودیم.

احمدی‌ لاشکی بابیان اینکه جمع‌بندی نشست اخیر کمیسیون بر این شد تا از سهمیه مازاد بر سهمیه موجود به داوطلبان کنکور در مناطق سیل‌زده سهمیه‌ای داده شود، اظهار داشت:  به طور مثال قرار بر این شد تا لیست قبولی‌های و نمرات  داوطلبان کنکور سال گذشته  آق قلا در استان گلستان استخراج شود و مشخص شود تا چند نفر از این افراد در رشته‌های مختلف قبول شده‌اند و هرچه داوطلبان کنکور امسال در این شهر نسبت به نمرات سال گذشته فاصله دارند آن را مازاد بر سهمیه به آنها داده شود.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: قرار بر این شد تا این پیشنهاد مجلس در شورای سنجش و پذیرش بحث  و نهایی شود تا از طریق این فرمول مشکلات داوطلبان کنکور در شهرهای که دچار سیل شده‌اند برطرف شود.

منبع خبر :  تسنیم
کد خبر :  bakhabarbash-1

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41