امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2539

 چالش پلیس عربستان برای دستگیری میهمانان یک پارتی مختلط در جده

ویدئویی در بیستم دسامبر در توییتر منتشر می‌شود. آنچه در این ویدئو به چشم می‌آید جوانانی هستند در حال رقص و خنده و البته نوشیدن الکل در طبقه بالای یک ساختمان.

زنانی با پوشش غربی در حال رقص و خنده با صدای موزیک در این ویدئو دیده می‌شوند. آنچه که درباره این ویدئو که در تاریخ بیستم دسامبر در یوتیوب منتشر سده است عجیب و شگفت آور به نظر می‌رسد محل برگزاری این پارتی مختلط در کشور فوق محافظه کار عربستان است. در واقع این پارتی مختلط در شهر مذهبی جده برگزار شده است.

همزمان با انتشار این ویدئو پلیس مذهبی جده به شدت از این وقوع چنین اتفاقی مات و متحر شد.

نکته اینجاست که هر دو مورد مشاهده شده در این ویدئو یعنی مهمانی مختلط و نوشیدن الکل در کشور عربستان قدغن است ،‌در واقع اینها از جمله قوانین سفت و سخت اخلاقی در این کشور به حساب می‌آیند.

این ویدئو به سرعت به دست پلیس عربستان رسید و خیلی سریع صاحب خانه به واسطه شهرت برجی که در فیلم منتشر شده دیده می‌شد، شناسایی شد. این مرد اردنی در حالیکه سعی داشت به کشورش فرار کند دستگیر شد. همزمان یک زن لبنانی و دوستش که از جمله مهمانان این پارتی بودند نیز دستگیر شدند. این در حالی بود که بنا به گفته پلیس عربستان ، تلاش برای دستگیری دیگر مهمانان هم ادامه داشت.

در حقیقت این نوع از دستگیری‌ها در کشور عربستان یک اتفاق معمول است. همانطور که در ژوئن سال ۲۰۱۴ پلیس عربستان به یک جشن مختلط فارغ التحصیلی در شهر جده حمله کرد که در پی این اتفاق ۱۶ جوان دستگیر شدند.

جده شهری ساحلی در عربستان است که نسبت به سایر دیگر شهرهای این کشور لیبرال‌تر به حساب می‌آید. از همین رو این شهر به مهمانی‌های همراه با الکل پشت درهای بسته معروف است. البته این اتفاق منحصر به فرد به طور انحصاری برای دو دسته از افراد ویژه ممکن است: یکی شاهزاده‌های ثروتمند سعودی و دیگری غربی‌ها که از طریق کشتی و کانال‌های نظامی یا دیپلماتیک می‌توانند نوشیدنی‌های الکلی به دست بیاورند.

یک وبلاگ که به زندگی جزئیات زندگی مهاجران در عربستان می‌پردازد می‌گوید نوشیدنی‌های الکلی به شکل غیر قانونی در سایت‌هایی تولید می‌شوند یا اینکه به طور قاچاق به این کشور می‌رسند که این موضوع به فراوانی در این نوع محافل اجتماعی وجود دارد.

در سال ۲۰۱۰ سایت افشاگر ویکی لیکس از مهمانی حزبی یک دیپلمات امریکایی در شهر جده و پشت درهای بسته پرده برداری کرد.

با این حال پشت نمای محافظه کارانه وهابی‌ها که در خیابان‌ها کاملا عیان است ،‌ زندگی شبانه در قالب مهمانی‌ها و شب زنده‌داری‌ها برای جوانان خاص عربستان پر رونق و پر شور در جریان است! جایی که لذت‌های دنیوی و رذالت‌های بسیاری در دسترس هستند؛ الکل،‌ مواد مخدر و رابطه‌های جنسی اما همگی در پشت درهایی بسته و محافظت شده.

“طی چند سال گذشته، افزایش شدت محافظه‌کاری سعودی‌ها،‌ جامعه خارجی عربستان را بر آن داشته تا حتی بیشتر از قبل سراغ شب‌ زنده‌داری‌های زیر زمینی و پنهانی بروند.” این چیزیست که کنسول آمریکایی ژنرال مارتین آر کویین نوشته است.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41