امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 5977

 کارمندان دولت در اصفهان آموزش‌های همگانی هلال احمر را فرا می‌گیرند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان از برگزاری کلاس‌های آموزش همگانی کمک‌های اولیه به عنوان دوره آموزشی ضمن خدمت کارکنان در ادارات، سازمان‌ها و ارگان‌های استان اصفهان خبر داد.

به گزارش باخبرباش  به‌نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، محسن مومنی اظهار داشت: به دنبال هماهنگی به عمل آمده با رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و به استناد بخشنامه سال 1386 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، 130 هزار نفر از کارکنان دولت می‌توانند به منظور اجرای دوره‌های آموزشی مورد نیاز خود و همچنین در راستای ایجاد و ارتقای سطح آمادگی در جامعه و افزایش مهارت در مقابله با حوادث احتمالی، آموزش‌های امداد و کمک‌های اولیه را فرا بگیرند.

وی با بیان اینکه این آموزش‌ها در چارچوب نظام آموزشی ضمن خدمت کارمندان دولت قابل محاسبه و ارزیابی است، تصریح کرد: کلیه کارکنان دولت در تمامی دستگاه‌های اجرایی استان در صورت حضور در کلاس‌های آموزش همگانی کمک‌های اولیه و شرکت و موفقیت در آزمون مربوطه گواهینامه دریافت کرده و ساعات آموزشی جزء دوره ضمن خدمت برای کارکنان محسوب خواهد شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان اظهار امیدواری کرد: از این طریق تمامی کارمندان این استان زیر چتر گسترده آموزش همگانی کمک‌های اولیه قرار خواهند گرفت.

اجرای طرح تغذیه کودکان کمتر از 5 سال در اصفهان

به گزارش خبرگزاری تسنیم به‌نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان،  رئیس اداره بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان از صدور کارت الکترونیکی تغذیه کودکان کمتر از 5 سال با هدف ارتقای شاخص‌های سلامت مددجویان، در استان اصفهان خبر داد.

مجتبی معتمدی از اجرای طرح تغذیه کودکان کمتر از 5 سال با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تا کنون 2 هزار و 500 کودک کمتر از 5 سال با هزینه بیش ازیک میلیارد و 122 میلیون تومان تحت پوشش این طرح حمایتی امداد قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه میزان هزینه‌های تغذیه‌ای کودکان کمتر از 5 سال نسبت به مدت مشابه سال قبل 25 درصد افزایش داشته است، افزود: در این سبد غذایی به منظور بهبود و تامین نیاز غذایی کودکان بی‌بضاعت استان، کارت‌های اکترونیکی تغذیه به ارزش هر سبد غذایی ماهیانه 75 هزار تو مان در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار گرفت.

رئیس اداره بهداشت، درمان و امور بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان تصریح کرد: برنج، گوشت، مرغ، حبوبات و تخم مرغ از جمله اقلام دریافتی نیازمندان در این مدت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: طرح تغذیه کودکان کمتر از 5 سال از سال 85 تاکنون در استان اصفهان اجرا می‌شود.

آموزش‌های هلال احمر به زندانیان و کارکنان اداره‌کل زندان‌های اصفهان

به گزارش باخبرباش  به‌نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان از برگزاری دوره‌های آموزش امداد و کمک‌های اولیه برای پرسنل و زندانیان اداره‌کل زندان‌های استان اصفهان خبر داد.

محسن مومنی گفت: پیرو هماهنگی به عمل آمده با مدیرکل زندان‌های استان اصفهان، از این پس کلیه پرسنل زندان‌های استان دوره‌های آموزش همگانی کمک‌های اولیه را در قالب آموزش‌های ضمن خدمت را فرا خواهند گرفت.

وی افزود: همچنین توسط مربیان داوطلب جمعیت هلال احمر استان، زندانیان نیز بنا به ضرورت فراگیری مباحث کمک‌های اولیه، از این آموزش‌ها بهره مند خواهند شد.

رئیس کارگروه امداد و نجات و آموزش همگانی مدیریت بحران استان اصفهان خاطرنشان کرد: آموزش‌های عمومی و همگانی امداد و کمک‌های اولیه شامل سه عنوان آموزش حضوری، نیمه حضوری و غیر حضوری است که علاقمندان می‌توانند با توجه به تمایل خویش در هریک از دوره‌ها شرکت کنند.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41