امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2318

 کارگاه های تولید زغال آلودگی هوا ایجاد می کنند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نجف آباد گفت: کارگاه های تولید زغال در محدوده نجف آباد عامل آلودگی هوا شناخته شده است که بدنبال اعتراضات مردم ، چاه های تولید زغال تخریب شد.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، محمد محمدی در این ارتباط از تخریب 11 حلقه چاه غیر مجاز تولید زغال در نجف آباد خبر داد و افزود: در پی اعتراض و شکایات متعدد مردمی مبنی بر آلودگی هوا به دلیل فعالیت کارگاه های تولید زغال در محدوده نجف آباد و صدور اخطارهای مکرر زیست محیطی به مالکان مربوطه و توجه نکردن آنان با حکم مراجع قضایی دستور تخریب این چاه ها صادر و اجرا شد.

وی بیان داشت: همزمان با پایداری هوا و انباشت آلاینده های جو، در اجرای مصوبات اخیر کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا ، پایش های محیط زیست از واحدهای صنعتی تشدید یافته و با واحد های آلاینده برابر قانون برخورد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نجف آباد اعلام کرد:  بدنبال پایش مشترک با دادستان شهرستان نجف آباد، تمام چاه های که به روش سنتی و سوزاندن چوب اقدام به تولید زغال می کردند، پلمب شدند.

وی بیان داشت: تولید کنندگان غیر مجاز زغال علاوه بر آلایندگی هوا به دلیل استفاده غیر قانونی از منابع چوب برداشت شده از ذخایر جنگلی و منابع طبیعی ، به طبیعت کشور هم خسارت وارد می کنند.

محمدی گفت: بر اساس استانداردهای محیط زیست، صاحبان واحدهای صنعتی و خدماتی موظف به رعایت و کاهش آلایندگی واحدهای خود هستند در غیراین صورت، واحد آنها تا رفع کامل آلایندگی پلمب می شود.

وی اضافه کرد: طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی، هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی و موجب آلودگی محیط زیست شناخته شود، ممنوع است.

منبع خبر :  باخبرباش
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41