امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 4
 تعداد بازدید - 570

 کاش در دوران کودکی من هم اصفهان سیتی سنتر وجود داشت

چند کوک را می بینم که از نگارخانه ی اصفهان سیتی سنتر بیرون می دوند و پشت سرشان پدر و مادر هایشان آرام گام بر می دارند . به پدر خانواده می گویم انگار بچه ها زیاد از نقاشی خوششان نمی آید که اینگونه می دوند می گوید اتفاقا برعکس نقاشی دوست دارند این نقاشی ها را دیده اند و هوایی شده اند قرار است برایشان آبرنگ بخرم تا آن ها هم از این نقاشی ها بکشند دلیل دویدنشان این است. با خودم می گویم خوب است آدم هرچه بشتر اطلاعات پیدا کند هرچه بیشتر با اتفاقات روز آشنا باشد بیشتر تلاش می کند و برای این کار چه جایی بهتر از سیتی سنتر ؟؟؟

قدم می زنم و فکر می کنم  ، در همین حین کودکی را سوار بر چرخ های خرید می بینم که با پدر و مادرش از خرید بر می گردد . چه خوب است از بچگی با خرید آشنا می شود آن هم با چه کیفیتی ؛ اصلا انگار خرید تبدیل به تفریح شده است .

باز هم گشت می زنم ، پشت شیشه های سکوریتی کودکانی را می بینم که با اسباب بازی های فکری بازی می کنند . یعنی قصد خرید دارند ولی اول بازی می کنند بعد اگر خوششان آمد به خرید می پردازند . حس خوبی است . هم بازی می کنند و هم یاد می گیرند قبل از اینکه چیزی را بخرند در مورد آن تحقیق کنند یا خودشان کارآیی اش را بسنجند .

صدای خنده ی بچه ها را از دور می شنوم به دنبال صدا حرکت می کنم و به شهربازی کهکشان عجایب می رسم محیط شاد و البته بسیار امنی است اینجا پدرها و مادر ها همه آسوده خاطر هستند و کودکان آزاد که هرچقدر دوست دارند بازی می کنند . دو دوتا چهارتا که می کنم می بینم چقدر دستگاه های بازی فکری در این شهربازی وجود دارد انگار هدف از ایجاد این شهربازی تنها منافع مالی نبوده است .

جایی دنجی را برای نشستن پیدا می کنم  در کنارم  یک دانشجوی دندان پزشکی می نشیند . گویا  او امروز زیاد تر از همیشه گشته و بیشتر از همیشه هم حرف زده است  .چند پرسشنامه را از داخل کیفش در می آورد و می خواهد در صورت تمایل به سوالات آن پاسخ دهم . اولین سوالش برایم جالب است آیا از کودکی  اهمیت داشتن دندان های سالم و مراقبت از آن ها را درک کرده اید ؟

برنامه های تلویزیونی ؛ جملات پدر و مادرم ، کتاب های مدرسه ؛ همه و همه را مرور می کنم موارد زیادی پیدا می شود. ولی انگار بیشتر آن ها را حفظ کرده ام تا عمل کرده باشم  . از بچگی از دندان پزشک ها می ترسیدم اما الان ، کمی آن طرف تر از جایی که نشسته ام دنت دندان پزشکی  خیلی خیلی کوچکی را می بینم که در بین انبوهی از اسباب بازی ها قرار گرفته است

به فکر فرو می روم واقعا نوع یادیگیری تا چه اندازه می تواند در عمل متفاوت باشد ؟

 

هرچقدر می خواهم حسرت نخورم نمی شود انگار آخرش باید بگویم ای کاش در زمان کودکی من هم اصفهان سیتی سنتر وجود داشت .

منبع خبر :  نگاه کویر
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41