امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 4927

 کاهش قیمت نفت ایران در نخستین هفته سال ۲۰۱۷

قیمت نفت ایران در بازارهای جهانی پس از چند هفته روند افزایشی درپی توافق کشورهای عضو و غیرعضو اوپک در هفته نخست سال ٢٠١٧، اندکی کاهش یافت.

به گزارش باخبرباش از ایسنا، قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ٦ ژانویه (١٠ دی‌ماه) با ٩ سنت کاهش به ٥٣ دلار و ٢٢ سنت برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت خام سبک ایران از ابتدای امسال تاکنون ٥٣ دلار و ٢٢ سنت برای هر بشکه است.

قیمت نفت خام سنگین ایران با ٢٠ سنت کاهش به ٥٢ دلار و ٨٤ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سنگین ایران امسال تاکنون ٥٢ دلار و ٦٤سنت برای هر بشکه بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ٥٣ دلار و ٩ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، یک یک سنت کاهش نشان می دهد.

به گزارش مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، قیمت نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به ٦ ژانویه با ٥٢ سنت کاهش، ٥٣ دلار و ٣٤ سنت برای هر بشکه معامله شد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با ١٣ سنت افزایش، ٥٤ دلار و ٩٧ سنت برای هر بشکه معامله شد. قیمت نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب نیز با ٧٩ و ٦٥ سنت افزایش به ٥٤ دلار و ٣٦ و ٥٤ دلار و ٧٧ سنت برای هر بشکه رسید.

قیمت نفت در هفته نخست امسال میلادی تقریبا با ثبات بود. کاهش سطح ذخیره سازی های نفت خام آمریکا در کنار بهبود چشم‌انداز رشد اقتصادی کشورهای پیشرفته از مهمترین عوامل تقویت کننده قیمت نفت بود.

اعلام افزایش صادرات نفت عراق برای ماه فوریه و بازنگری صعودی در رشد تولید نفت خام آمریکا در سال آینده میلادی از مهمترین عوامل تضعیف کننده قیمت در هفته گذشته محسوب می شود.

انتهای پیام

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41