امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 262

 کرکس زیبای اصفهان ثبت خواهد شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: یکی از آثار طبیعی استان اصفهان کوه کرکس است چرا که به لحاظ موقعیت جغرافیایی در ایران و مرکزی خصوصا در استان به لحاظ طبیعی و زیبایی جایگاه مهمی دارد که در آستانه ثبت در فهرست آثار ملی است.


به گزارش با خبر باش به نقل از فارس ،فریدون الهیاری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، پیرامون ثبت میراث طبیعی در استان اصفهان اظهار کرد: یکی از محورهای مهمی که درسال‌های اخیر در حوزه ثبت دنبال شده است، ثبت  میراث طبیعی استان اصفهان است.

وی با اشاره به جاذبه‌های طبیعی استان اصفهان افزود: استان اصفهان به لحاظ طبیعت‌گردی، رشد و رونق بسیاری داشته است به طوری که در ابتدا فقط یک ثبت میراث طبیعی در استان وجود داشته است و امروز به 3  اثر رسیده و 6 اثر دیگر هم در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان تصریح کرد: یکی از این آثار طبیعی استان اصفهان کوه کرکس است چرا که به لحاظ موقعیت جغرافیایی در ایران و مرکزی خصوصا در استان به لحاظ طبیعی و زیبایی جایگاه مهمی دارد.

وی ادامه داد: پرونده ثبت کوه کرکس در شورای ثبت استان بررسی و تصویب شده است که با تصویب در شورای ثبت ملی کشور در فهرست آثار ملی ایران به ثبت خواهد رسید.

الهیاری با بیان این که بیشتر آثار ثبت طبیعی مربوط به شهر سمیرم است گفت: بیشتر ثبت‌ها در شهرستان سمیرم و در حوزه‌های آبشارها صورت گرفته است که ابتدا آبشار سمیرم به ثبت رسیده است.

 

فارس 

منبع خبر :  فارس
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41