امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 4
 تعداد بازدید - 2593

 کشاورزان دیگر پول قبوض برق، آب و گاز را نمی پردازند / کلانتری ویژه آب و زاینده رود ایجاد شود

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان گفت: کشاورزان از این پس پول قبوض آب و برق و گاز و مالیات و دیگر دیون دولت را نمی پردازد و در صورتی که اقدام به قطع آن کنند جلوی درب اداره مربوطه تمام کشاورزان تجمع خواهند کرد.

اسفندیار امینی در گفتگو با خبرنگار با خبر باش اظهار داشت: بدنبال اعتراضات سه روز کشاورزان در اصفهان مقرر شد که کشاورزان به علت عدم حمایت مسئولان و متولیان از آنها دیگر قبول آب و برق و گاز و مالیات و دیگر دیون دولت را نمی پردازند و در صورتی که اداره مربوطه اقدام به قطع کند بیش از 5 هزار کشاورز که تنها نماینده آنها در این اعتراضات شرکت کردند، جلوی درب اداره تجمع کنند.

وی بیان داشت: دومین نتیجه ای که این  تجمع سه روزه کشاورزان بدنبال داشت این است که در صورت عدم حمایت از کشاورزان وپاسخگویی به نیاز آنها، کشاورزان در مسیر رودخانه راهپیمایی و هرگونه پمپاژ ابی که صورت می گیرید را قطع کنند.

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان از حضور بیش از 5 هزار نماینده کشاورز در این تجمعات خبر داد و گفت: در جلسه ای که دیروز با معاون دادستانی داشتیم خواستار احداث کلانتری ویژه مسائل آب و رودخانه زاینده رود زیر نظر جهاد کشاورزی و آب منطقه ای احداث شود و کشاورزان مشابه نیروهای بسیج در اختیار نیروهای کمکی برای مواقعی که نیاز به جلوگیری و برخورد از تخلفات ابی است به کمک آیند.

وی ادامه داد: همانطور که یک کلانتری ویژه در اختیار شهرداری قرار دارد و تمامی تخلفات شهری وشهرداری زیر نظر این کلانتری رسیدگی میشود.

شکل گیری دوشنبه های آبی در اصفهان

امینی از دوشنبه های آبی در اصفهان خبر داد و گفت: در یک ماه اخیر اقدام به ایجاد دوشنبه های آبی کردیم به این صورت که هر دوشنبه ای جمع گسترده ای از کشاورزان به منظور رسیدگی به مطالبات و حقابه هایشان جلوی درب ارگان های دخیل در حوزه آب تجمع خواهند کرد.

وی اظهار داشت: در صورتی که مسئولان ناتوان از رسیدگی به تخلفات آبی هستند از دادستان اصفهان می خواهیم به کشاورزان مصوبه ای همچون مصوبه ای که در پی ساماندهی رودخانه زاینده رود توسط کشاورزان صادر کرد و کشاورزان توانستنددر اقدام بسیجی وار رودخانه را سامان ببخشند در ارتباط با تغییر اراضی کشاورزی نیز مصوبه ای صادر کند تا خود کشاورزان بتوانند ورود  و جلوگیری کنند .

دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان گفت: از آنجائیکه  برای هر تغییر اراضی کشاورزی اول باید شکایت شود، بعد دو سال حکم صادر می شود که بعد اعتراض برای اجرای حکم 5 نفر نیرو اعزام شوند تا این پروسه انجام بگیرد 250 تا تغییر کاربری دیگر هم انجام می شود.

وی اعلام کرد: با توجه به اینکه کشاورزان شب و روز و تعطیلی و غیر تعطیلی ندارند و برای رفع تکلیف کار نمی کنند بنابراین استفاده از آنها برای جلوگیری از تغییر اراضی کشاورزی بسیار کارساز خواهد بود.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41