امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2146

 یک متر مربع واحد آپارتمان در حاشیه ترین نقطه اصفهان، 6 میلیون تومان شد

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن اصفهان گفت: یک متر مربع واحد آپارتمان در حاشیه ترین نقطه اصفهان 6 میلیون تومان است و در بالاترین نقطه اصفهان 50 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

جعفر پیشه در گفتگو با خبرنگار باخبرباش اظهار داشت: در حال حاضر با رکود شدید ساخت و ساز مسکن مواجهیم و این بر اساس کاهش آمار صدور پروانه ساخت است و باید دانست افرادی را که پروانه ساخت هم دریافت کردند آیا اقدام به ساخت و ساز کردند یا خیر.

وی بیان داشت: در اصفهان کوچکترین متراژ ها به 90 متر می رسد و این در حالی که در تهران شاهد ساخت واحد های زیر 50 متر هستیم.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن اصفهان با اعلام اینکه در اصفهان قیمت یک خانه با متراژ کوچک گران تر از یک خانه با متراژ بالا برای سازنده در می اید ، اضافه کرد: ساخت خانه های کوچک برای سازنده مشکلات زیادی به همراه دارد به این صورت که شهرداری به ازای هر واحد آپارتمان زیر 250 متر از سازنده می خواهد که یک پارکینگ احداث کند و به انضمام یک لابی،  مشاعات و تاسیسات ، کاشی و سرامیک و حمام و سرویس بهداشتی و اشپزخانه و سینک ظرفشویی و دیگر خرده ریزها بسیار گران تر از احداث یک خانه بزرگتر برای سازنده در می آید.

وی  افزود: به طور قطع فردی که بخواهد خانه کوچک را با قیمت بالا بخرد ترجیح می دهد با کمی هزینه بالاتر صاحب خانه ای با متراژ بیشتر شود.

جعفر پیشه با بیان اینکه در تهران خانه ها با متراژ کوچک بیشتر خواهان دارد، ادامه داد: پیشنهاد ما به شهرداری این است که با احداث پارکینگ در فضای باز تقبل کند که برای سازنده امکان ساخت خانه با متراژ کوچک باشد که با هزینه متعادل تر بتوانیم به خریدار ارائه کند.

منبع خبر :  
کد خبر :  bakhabarbash-ghalriz

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41