امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 2129

 گزارش رسانه بلژیکی از مسیر سخت علیرضا بیرانوند برای رسیدن به آنتورپ

 باخبرباش / سایت «sportmagazine» بلژیک امروز در گزارشی به انتقال علیرضا بیرانوند، دروازه بان تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه پرسپولیس به باشگاه آنتورپ پرداخت.  این سایت با اشاره به پیشنهاد خنت بلژیک به بیرانوند پیش از عقد قرارداد با آنتورپ نوشت: «از زمستان گذشته شایعاتی درباره دروازه بان تیم ملی ایران و احتمال انتقالش به خنک و خنت مطرح شد. برای اولین یکی از رسانه های ایران زمستان گذشته از توافق بیرانوند با خنت خبر داد. گفته شد مبلغ ۷۰۰ هزار دلار بند فسخ قرارداد این گلر با پرسپولیس است و خنت آماده پرداخت آن است. به همین خاطر هواداران فوتبال ایران فهمیدند بیرانوند در این تیم با میلاد محمدی دیگر بازیکن ایرانی همبازی می شود.

البته این خطای رسانه ایرانی بود چون باشگاه خواهان بیرانوند خنک بود نه خنت. در آن زمان خنک به دنبال گلر بود و تمجید مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی ایران از بیرانوند و تشبیه این گلر به کورتوا توجه ها را به او زیاد کرد.

خنک به دنبال بیرانوندی بود که به همراه پرسپولیس ۳ بار قهرمان لیگ ایران شده بود و بهترین بازیکن سال لیگ کشورش تبدیل شده بود. البته با این وجود او با پرسپولیس قراردادی ۳ ساله داشت که با پرداخت مبلغی می توانست جدا شود. با این وجود خنک تنها مشتری بیرانوند نبود چون آنتورپ هم برای جذب این گلر وارد عمل شد.

درحالیکه همه فکر می کردند بیرانوند در ژانویه سوار هواپیما می شود و تهران را به مقصد بلژیک ترک می کند تا به خنک ملحق شود ولی این اتفاق رخ نداد. او حتی در اینستاگرامش از هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد ولی فردا در تمرینات تیمش حضور پیدا کرد. در آن میان مذاکرات تلفنی میان طرفین انجام شده بود. خنک مذاکرات خود را با گزینه اولش را تمام کرد و به سراغ جذب بیرانوند آمد. باشگاه پرسپولیس در آن زمان از گلر خود درخواست تا پایان فصل در ترکیب تیم بماند. اما او در آن زمان با باشگاه بلژیکی توافق کرده بود البته نام باشگاه آنتورپ را نیاورد.

بیرانوند روز گذشته در شهر زوانتم فرودآمد. او ماه گذشته تلاش کرد تا از تهران به بلژیک آمد اما پروتکل های بهداشتی به دلیل شیوع ویروس کرونا مانع از این انتقال شد. به همین خاطر او دوشنبه گذشته به بلژیک آمد و اکنون باید در تست های پزشکی شرکت کند تا قراردادش را به صورت رسمی با آنتورپ امضا کند.

او در جام جهانی ۲۰۱۸ با مهار پنالتی رونالدو تیتر یک رسانه های ورزشی دنیا شد و عملکرد درخشانش در جام جهانی باعث شد شهرت او در دنیا بیشتر شود. واکنش های دیدنی او در بازی با تیم های ملی اسپانیا و پرتغال مقابل ستارگان بزرگ مستطیل سبز باعث شد تا این گلر ایرانی آوازه ای برای خود کسب کند.

نکته جالب دیگر درباره بیرانوند زندگی عجیب و غریبش است که از فقر و تنگدستگی مجبور به کارگری و کار کردن در کارواش می شود. او وقتی از شهرستان به تهران پایتخت ایران می آید برای امر و معاش در یک کارواش کار می کند. او برای رسیدن به جایگاه کنونی اش تلاش زیادی کرده و به همین خاطر داستان زندگی او را نشریه «گاردین» انگلیس بازتاب داد.

منبع خبر :  همشهری آنلاین
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41