امتیاز :
 تعداد امتیاز ها - 0
 تعداد بازدید - 4397

 یک مجازات نامتعارف برای پزشک عمومی که کار تخصصی می‌کرد

با حکم دادگاهی در استان فارس پزشک عمومی که متهم به دخالت در امور تخصصی پزشکی محکوم بود با رأی قاضی پرونده موظف به ارائه خدمات درمانی در زندان های شیراز شد.

متهم این پرونده که به اتهام دخالت در امور تخصصی پزشکی بدون داشتن مجوز های لازم تحت پیگرد قرار گرفته بود پس از حضور در دادگاه و محرز شدن بزه انتسابی به جزای نقدی و الزام به ارائه خدمات پزشکی و درمانی به مددجویان زندان به مدت یک سال در بهداری زندان عادل آباد شیراز محکوم شد.

این رأی که در راستای اختیارات قانونی قضات در اعمال مجازاتهای جایگزین حبس صادر شده در دادگاه تجدید نظر استان نیز تأیید و لازم الاجرا شده است.

قانونگذار در مواد ۶۳ به بعد قانون مجازات اسلامی با هدف اصلاح و تربیت مجرمین و باز اجتماعی کردن آنان، کاهش جمعیت کیفری زندانیان و همچنین کاهش آثار سوء زندان فصلی را تحت عنوان مجازات های جایگزین حبس پیش بینی کرده است که قضات استان فارس تاکنون با بهرهگیری از این ظرفیت قانونی بهترین احکام در این راستا را صادر کرده اند.

گفتنی است در صدور مجازات های جایگزین حبس، دادگاه به ملاک هایی مانند سن، شخصیت، نوع جرم، کیفیت ارتکاب جرم، آثار ناشی از جرم، وضعیت و سابقه مجرم توجه می کند.

منبع خبر :  
کد خبر :  

نظراتارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما نمایش داده نمی شود. فیلدهای ضروری با * مشخص شده اند. *

اخبار مرتبط

شبکه های اجتماعی
شماره های تماس
  • تلفن : 03136622123
  • موبایل : 09133147435
  • موبایل : 09133658705
دفتر مرکزی
  • آدرس : اصفهان . چهارراه نظر . خیابان میر
  • بعد از پل شیخ صدوق . روبروی دبستان شهید احسانی
  • بن بست ایمانی . پلاک 41